Na Placu Szczepańskim do niedzieli można kupić świetne miody i wziąć udział w licznych konkursach. Zaskoczony byłem ilością stoisk z miodami. To przysmak dosyć drogi, ale jak twierdzą wszyscy, w tym lekarze, bardzo dobry dla zdrowia.
Za ponad kilogramowy słoik trzeba zapłacić 50-60 zł, oczywiście najdroższego z gatunków - miodu spadziowego. Za taki sam słoik miodu wielokwiatowego sprzedawcy żądają 40 zł. Są też rarytasy. Np. mleczko pszczele, pierzga, pyłek kwiatowy a nawet słoiczki z przecieranymi płatkami dzikiej róży.
Najważniejszym wydarzeniem tej imprezy będzie zasadzenie lipy upamiętniającej jubileusz 100-lecia Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy. Odbędzie się to w sobotę o godz. 17 na trawniku przy skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z Alejami. W niedzielę w południe w Bazylice Mariackiej odprawiona zostanie msza święta w intencji pszczelarzy, a potem na estradzie na placu Szczepańskim część oficjalna uroczystości.
Od poniedziałku sceną zawładną artyści i zespoły zaproszone przez Imago Centrum Sztuki Ludowej. Prezentować się będzie zespół Imago, Aleksander Kobyliński - Makino z Andrusami, kapela z Bronowic, Małolipnicka Rodzina Kolpinga, Góralska Hora, zespół Jawor, Małe Słowianki, Promyki Krakowa, Crazy Accordion Trio.
Rzemieślnicy na Małym Rynku prezentują cały swój kunszt. Można podziwiać rzeźbienie w drewnie, lepienie garnków z gliny, szycie skórzanych torebek czy wykuwanie ozdób z żelaza. Kupcy oferują szeroką gamę wyrobów ceramicznych, z drewna, wełny i sukna, a także szkło artystyczne, biżuterię, pamiątki, drewniane zabawki, wyroby skórzane, kożuchy, obrusy.
Na Jarmarku znajduje się stoisko z potrawami z grilla, z pierogami, pajdą chleba ze smalcem, boczkiem, cebulą i ogórkiem. Będą też prażone orzechy w karmelu, krówki, pierniki, miody, sery góralskie i oscypki. Bogaty jest też program artystyczny. W sobotę przewidziano występy od godz. 11.30 do 19, natomiast w niedzielę od 12 do 17.20.
KONIECZNIE SPRAWDŹ: