Orkiestra z Polanki Wielkiej wygrała zdecydowanie natomiast różnice punktowe na dwóch kolejnych stopniach podium były minimalne.
To wyjątkowe wydarzenie zawsze przyciąga liczne zespoły muzyczne, które zaprezentują swoje umiejętności w grze koncertowej oraz marszowej.
W najbliższych miesiącach podobne przeglądy odbędą się w innych regionach Polski; w tym w Daleszycach (30 czerwca), Lidzbarku (31 sierpnia) oraz Połczynie-Zdroju (7 września).
Każda orkiestra obowiązkowo musiała wykonać co najmniej jeden utwór polskiego kompozytora spośród trzech przygotowanych propozycji. Na wynik końcowy złożyła się suma oceny gry koncertowej i gry w marszu.
Podczas marszu orkiestry musiały się zatrzymać na wysokości przewodniczącego jury, wykonując kilka taktów wybranego marsza, a odmarsz mógł odbyć się przy akompaniamencie innego utworu marszowego.
Organizatorzy podkreślili, że przegląd to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim święto lokalnej muzyki i społeczności. Przyciągnęło licznych miłośników orkiestr dętych oraz kultury strażackiej. Udział w wydarzeniu był okazją do wsparcia lokalnych artystów i jednocześnie do spędzenia czasu w rodzinne i pełnej emocji atmosferze.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Budowle w Oświęcimiu, po których nie ma już śladu. Pamiętacie te miejsca?
- TOP 15 inwestycji w Oświęcimiu i powiecie oświęcimskim ze wsparciem pieniędzy UE
- Bulwary nad Sołą w Oświęcimiu zapisały się w historii. Tak kiedyś wyglądały. Zdjęcia
- Wojna i okupacja niemiecka odcisnęły w Oświęcimiu ogromne piętno. Zdjęcia
- Najważniejsze stanowiska we władzach powiatu oświęcimskiego podzielone
- Jarmark Kasztelański w Oświęcimiu z gladiatorami i innymi wojami WIDEO, ZDJĘCIA
