Jesteś seniorem powyżej 75 roku życia? Sprawdź listę bezpłatnych leków [CZĘŚĆ DRUGA]

PDZ
Seniorzy powyżej 75 roku życia od kilku lat mają prawo do bezpłatnych leków, których wykaz obejmuje ponad 2 tys medykamentów. Wśród medykamentów znajdujących się na liście znajdują się m.in. leki na cukrzycę, tarczycę, miażdżycę, astmę czy też stosowane w czasie infekcji. Sprawdź drugą część listy leków, które emerytom w aptekach wydawane są bezpłatnie. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE >>>LISTA DARMOWYCH LEKÓW >>>
Seniorzy powyżej 75 roku życia od kilku lat mają prawo do bezpłatnych leków, których wykaz obejmuje ponad 2 tys medykamentów. Wśród medykamentów znajdujących się na liście znajdują się m.in. leki na cukrzycę, tarczycę, miażdżycę, astmę czy też stosowane w czasie infekcji. Sprawdź drugą część listy leków, które emerytom w aptekach wydawane są bezpłatnie. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE >>>LISTA DARMOWYCH LEKÓW >>>Archiwum
Udostępnij:
Seniorzy powyżej 75. roku życia od kilku lat mają prawo do bezpłatnych leków, których wykaz obejmuje ponad 2 tys. medykamentów. Wśród leków znajdujących się na liście są m.in. leki na cukrzycę, tarczycę, miażdżycę, astmę czy też te stosowane w czasie infekcji. Pierwszą część wykazu publikowaliśmy na początku stycznia. Teraz, sprawdź drugą część listy leków, które emerytom w aptekach wydawane są bezpłatnie. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

FLESZ - Polacy kupują na zapas

Bezpłatne leki dla seniorów 75+ przysługują wszystkim osobom, które ukończyły 75 rok życia i są uprawnione do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Jedynym kryterium jest wiek weryfikowany na podstawie numeru PESEL lub daty urodzenia (w przypadku osób bez numeru PESEL). Bezpłatne leki przysługują od dnia 75 urodzin pacjenta. Receptę może wystawić lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, a także uprawniona pielęgniarka POZ oraz lekarz wypisujący leki dla siebie i rodziny.

Na początku stycznia prezentowaliśmy pierwszą część wykazu:

Ponadto jeżeli lekarz specjalista uważa, że pacjent powinien być leczony lekami, które mogą być przepisane pacjentowi bezpłatnie przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, to przekazuje lekarzowi POZ pisemną informację na temat zdiagnozowanej choroby i zalecanego leczenia.

Sprawdź drugą część listy leków, które emerytom w aptekach wydawane są bezpłatnie. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Krakowska
Dodaj ogłoszenie