Press Focus/x-news
W piątek (12.06) włoski futbol wrócił do gry po trzech miesiącach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19. Pierwszym meczem był rewanż Juventusu z Milanem w półfinale Pucharu Włoch. Na początku spotkania Cristiano Ronaldo zmarnował rzut karny. Piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Turyńczycy od 17. minuty grali z przewagą jednego zawodnika, bo czerwoną kartkę dostał Ante Rebić. Obie drużyny nie zachwyciły swoją grą i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Juventus awansował do finału, gdyż w pierwszym meczu na San Siro było 1:1.

- Przywrócenie odpowiedniej formy i mentalności zajmie trochę czasu - ocenił Maurizio Sarri.

- To tak jak mecz towarzyski na początku lipca. Teraz jest jednak dużo gorzej, bo przerwa była dłuższa - dodał trener Juventusu.
W sobotę (13.06) w drugim półfinale Coppa Italia, Napoli zmierzy się z Interem. Drużyna Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika będzie bronić zaliczki z pierwszego spotkania, które wygrała 1:0.