Katastrofa smoleńska. SKW opublikowała nagranie z Okęcia z 10 kwietnia 2010 roku [VIDEO]

Anita Czupryn
Oficerowie z Służby Kontrwywiadu Wojskowego odnaleźli materiał filmowy dokumentujący odlot delegacji z lotniska Okęcie w Warszawie na uroczystości 10 kwietnia 2010 roku w Katyniu. SKW opublikowała zdjęcia określając je jako nieznane, w przeddzień 7. rocznicy smoleńskiej tragedii.

Nagranie trwa nieco ponad dwie minuty i pokazuje ostatnie chwile przed startem tupolewa.

Nagranie z Okęcia z 10 kwietnia 2010 roku

Źródło: skw.gov.pl

Na swoich stronach internetowych Służba Kontrwywiadu Wojskowego zamieściła komunikat: „W ostatnich tygodniach oficerom SKW udało się uzyskać nagranie, na którym zarejestrowane zostały godziny poprzedzające odlot rządowego samolotu Tu-154 M w dniu 10 kwietnia 2010 r. z Wojskowego Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie do Smoleńska. SKW przygotowała specjalny materiał filmowy z pozyskanego nagrania ukazujący chwile, kiedy Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką Marią i częścią delegacji przyjeżdżają na lotnisko i wsiadają do samolotu.”

Na filmiku widać samolot Tu-154 i grupę pasażerów, która wsiada do samolotu. Kolejne ujęcie to nadjeżdżająca kolumna trzech samochodów wraz z prezydencką limuzyną; kolumna zatrzymuje się niedaleko samolotu. Przed tupolewem czeka grupa pięciu osób, wśród nich jest generał Andrzej Błasik, dowódca Sił Powietrznych i stojący za nim kapitan Arkadiusz Protasiuk. Z limuzyny wysiada para prezydencka. Prezydent Lech Kaczyński wita się z generałem Błasikiem, następnie z kapitanem Protasiukiem. Sceny kolejne pokazują Marię i Lecha Kaczyńskich wchodzących po schodach do samolotu. Widać też szefa ochrony prezydenta Pawła Janeczka, jak stojąc na schodach rozgląda się wokół, przepuszcza podążające do wejścia osoby, w końcu sam wchodzi do samolotu. Obsługa lotniska sprawdza jeszcze podwozie kadłuba samolotu. Maszyna kołuje na pas startowy. Z daleka widać jak startuje.

Po opublikowaniu nagrania w mediach, głos zabrał Maciej Lasek, przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, który na Twitterze napisał: „Z @TVN24 dowiaduję się, ponoć SKW odkryła nowe, nieznane zapisy z kamer w WPL. W raporcie na str. 74 w pkt.15) opisano, że były analizowane”.

A wcześniej, odnosząc się do publikacji tego nagrania na stronach m in. niezależna.pl Maciej Lasek ironizuje: „W takim tempie to za 2 lata "znajdą" raport Komisji Millera. Zapisy z kamer w WPL były w materiałach komisji”.

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Materiał oryginalny: Katastrofa smoleńska. SKW opublikowała nagranie z Okęcia z 10 kwietnia 2010 roku [VIDEO] - Polska Times

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 43

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

k
koks

No i teraz Jantoni ma dowód, że to był zamach.

k
koks

No i teraz Jantoni ma dowód, że to był zamach.

S
SUMA SUMARUM

SZKODA, ŻE NIEBEZPIECZNE BURZE NIESTETY TAK PÓŹNO WĘDRUJĄ ZNAD ALP ! BYŁOBY W CIAGU DNIA PRZĄDNE ŁUBU DU !!!!!!!!!!!!!!! POGODZIŁYBY 2 PRZECIWNE STRONY NA KRAKOWSKIM PRZEDMIEŚCIU !!!! RANEK NAD TORUNIEM I BYDGOSZCZĄ BEDZIE NADER INTERESUJĄCY !!!!!! BURZE WĘDRUJĄ W TEMPIE OK. 40 KM./GODZ.

S
SUMA SUMARUM

NIEŁADNIE LEWAKU NACZELNY SZCZEPAŃSKI , PAN TO SAM USTALIŁ , CZY DOSTAŁ PAN DYSPOZYCJE OD WŁAŚCICIELA GAZETY !!!!!! SKORO " CHAMSTWO " TAK BARDZO CHCE INTERESOWAĆ SIĘ KATASTROFĄ , TO MY IM POKAŻEMY !!!!!!! TA MELODIA PRZY ODŚWIEŻANIU STRONY MA ZADRĘCZAĆ I DENERWOWAĆ !!!!! TO JEST ZAPEWNE ZEMSTA ZA REPOLONIZACJĘ PRASY ?

S
SUMA SUMARUM

MARTA KACZYŃSKA OD NARODZIN JEST BLISKO POLITYKI . W KOŃCU TATUŚ PEŁNIŁ NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE W KRAJU !HE, HE , HE NA GŁUPAWYM FACEBOOKU POWSTAŁA SPECJALNA STRONA , BY ZOSTAŁA O ZGROZO PREZYDENTEM POLSKI !!!!!!!!!!!!!!!!! NIE PCHA SIĘ DO POLITYKI , ZA TO ROZGRZEWA SERCE PREZYDENTA . SAMA ŻONA UTWIERDZA NAS , ŻE WSZYSTKO SPOKO , ALE CZAS OKAŻE , CZY TO PRAWDA , CZY TEŻ FAŁSZ ! NA RAZIE FATALNIE UBIERA SIĘ I CHODZI JAKBY KIJ POŁKNĘŁA !!!!!! RACZEJ MARTUSIA NIE ZOSTANIE PANIĄ PREZYDENT , ALE MROBI WSZYSTKO , BY BYĆ PANIĄ PREZYDENTOWĄ !!!!! CIEKAWE BĘDZIE 3 ŚLUB ?! HE, HE A POTEM ZAISTE KIEDY 3 ROZWÓD ! KOBIETA I DO TEGO I DO TEGO MA ZDOLNOŚCI !!!!!!

S
SUMA SUMARUM

NO I SYNUŚ MAMUŚ SŁUCHAŁ ! WYGRAŁ WYBORY , I DLATEGO NIE ZOSTAŁ PREMIEREM , BY NIE POWTÓRZYŁA SIĘ HISTORIA !!!!!! NO I ZNÓW " BABA " JEST PREMIERÓWKĄ . OPRÓCZ TEGO TO JEST PSYCHIATRYCZNYM NEKROFILEM ! JAKŻEZ MOŻNA W CHOROBIE PSYCHICZNEJ ZABURZAĆ ŻYCIE SPOŁECZNE !

n
niepatriota

ten obcy głos, który został nagrany w kabinie pilotów należał do Tuska lub Putina.

I
I Macierewicz

by ściągnąć wrak do Polski ?? Uchwalać można sobie wszystko . Co zrobili ?? NIC i NIC nie zrobią bo puki wrak jest tam to mogą z tragedii robić wiec wyborczy !!!

M
Macierewicza !!

Za Twoje pieniądze robią szopkę . Te nagranie jest znane od dawna i nagle wielkie odkrycie !! Ile jeszcze będą ludzi karmić bredniami o katastrofie ?? Kto to jeszcze kupuje ??

l
lista zaprzańców

UCHWAŁA SEJMU RP z dnia…… w sprawie zobligowania przedstawicieli władz Federacji Rosyjskiej do oddania Polsce dowodów katastrofy z dnia 10 kwietnia 2010 roku,: 263 posłów było przeciw, 8 wstrzymało się od głosu. Przeciwko projektowi głosowała większość posłów PSL - 11 spośród 18 biorących udział w głosowaniu. 6 ludowców wstrzymało się od głosu
Przeciwko zagłosowali wszyscy uczestniczący w głosowaniu posłowie PO (197) oraz Ruchu Palikota (39).

n
na kursie i ścieżce

powinni za te oszczerstwa posadzić

S
SUMA SUMARUM

ZAISTE MOŻE DOJŚĆ DO KOLEJNEGO ROZWODU !!!!! MARTA KACZYŃSKA MA ZDOLNOŚCI DO ZDRAD I TAJEMNICZYCH MIŁOSTEK ! ŻONA PREZYDENTA IDZIE W ZAPARTE I ZACHOWUJE TAJEMNICZĄ TWARZ , GDY TABLOIDY WYPYTUJĄ O SERDECZNE RELACJE POMIĘDZY MĘŻEM A 2 KROTNĄ JUŻ ROZWÓDKĄ . JUŻ PODCZAS UBIEGŁOROCZNYCH OBCHODÓW KATASTROFY ZACHOWYWALI SIĘ NADER SERDECZNIE !!!!!! ICH OBEJMOWANIE SIĘ BYŁO ZAISTE GORĄCE WEJRZENIA POWŁÓCZYSTE ! NA GALI IM . LECHA KACZYŃSKIEGO PODCZAS WRĘCZANIA NAGRÓD FOTOGRAFOWIE WYCHYCILI CIEKAWY MOMENT MIEDZY NIMI ! JEGO WEJRZENIE KLEI SIĘ DO KIBICI MARTY . SPEKULACJE DOSZŁY TAK DALEKO , ZE O DZIWO ZAJĄŁ SIĘ TYM KATOLICKI TYGODNIK " DOBRY TYDZIEŃ " !!!!!: Źródła "z otoczenia" prezydenckiej pary zapewniały, że Dudę i Kaczyńską łączy bliska przyjaźń, którą "Agata Duda obserwuje od lat".
Dla Marty 10 kwietnia zawsze pozostanie najtragiczniejszym dniem w życiu. Bolesne przeżycia pojawiły się także w tym roku. Jednocześnie Marta przypomniała sobie, jak bardzo w tamtym czasie wspierał ją Andrzej Duda. W przypływie emocji przylgnęła do prezydenta. Ilekroć Marta przyjeżdżała na Wawel pomodlić się przy grobie rodziców, o jej komfort dbał Andrzej Duda. Kupował wieniec, rezerwował nocleg, ustalał plan pobytu. Marta była częstym gościem jego rodziny. Wtedy poznała ją Agata Duda. Obserwuje przyjaźń męża i Kaczyńskiej od lat. Ze spokojem. Nie ma powodów do zazdrości. Obie panie lubią się i cenią - donosił "Dobry Tydzień" rok temu.
Marta Kaczyńska i Andrzej Duda zachowywali się w stosunku do siebie bardzo serdecznie podczas zeszłorocznych obchodów katastrofy smoleńskiej. Teraz spotkali się na gali wręczenia nagrody imienia Lecha Kaczyńskiego, a internauci znów wychwycili "interesujący" moment między nimi.
Marta Kaczyńska znalazła się wśród gości gali wręczenia nagrody Lecha Kaczyńskiego. Uhonorowany został nią opozycjonista z czasów PRL Andrzej Gwiazda. Na uroczystości nie mogło zabraknąć również prezydenta Andrzeja Dudy. Fotograf uchwycił moment, w którym Kaczyńska wstaje z miejsca, a na drugim planie Duda zdaje się patrzeć w jej stronę. Jego spojrzenie zostało wychwycone przez internautów.
To nie pierwszy raz, kiedy wspólne zdjęcia Dudy i Kaczyńskiej wywołują sporo emocji wśród internautów. W kwietniu zeszłego roku media obiegła fotorelacja z ich bardzo serdecznego powitania podczas obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej.
Spekulacje tabloidów i internatów zaszły tak daleko, że do sprawy postanowił odnieść się katolicki tygodnik "Dobry Tydzień

S
SUMA SUMARUM

ŻYCIE I MAJĄTEK MARTY KACZYŃSKIEJ !!!!!! JAK NA KATOLICZKĘ TO ROZWODZI SIĘ JUŻ DRUGI RAZ . JEJ PIERWSZYM MĘŻEM BYŁ PIOTR SMUGNIEWSKI . , Z KTÓRYM MIAŁA PONOĆ CÓRKĘ EWĘ ! CHODZI WŁAŚNIE O SŁOWO PONOĆ ! OKAZUJE SIĘ , ŻE " ZMAJSTROWAŁA " JĄ JESZCZE PODCZAS STUDIÓW Z DUBIENIECKIM , GDY CAŁA TRÓJKA STUDIOWAŁA NA UNIWERSYTECIE GDAŃSKIM !!!! DOBRA Z NIEJ PTASZYNA ! PIERWSZY ROZWÓD BIERZE NA POCZĄTKU 2007 . HE, HE , POWODEM ROZSTANIA MIAŁA BYĆ O ZGROZO NIEWIERNOŚĆ MAŁŻONKA !!!!!!! SPIESZYŁA SIĘ JAK POPARZONA Z ŚLUBEM Z DUBIENIECKIM . JUŻ W TEMPIE TU154 W KWIETNIU WYCHODZI DRUGI RAZ ZA MĄŻ . HE , HE DZIWNE TO W KATOLICKIEJ ULTRA RODZINIE . ZAISTE PO MIESIĄCACH RODZI SIĘ 2 CÓRKA MARTYSIA . PO ŚMIERCI RODZICÓW PŁAWIĆ BĘDZIE SIĘ W LUKSUSIE DO JAKIEGO PRZYWYKŁA !!! UBEZPIECZENIE PO RODZICACH: 3 MILIONY , O,5 MILIONA MORALNEGO ZADOŚĆUCZYNIENIA . WŁASCICIELKA 128 METROWEGO APARTAMENTU W SOPOCIE . PRAWA DO DOMU W WARSZAWIE , W KTÓRYM NA MOKOTOWIE MIESZKA JAROSŁAW KACZYŃSKI ! WSPÓŁWŁAŚCICIELKA 100 DOMU W GDYNI .SPADEK OKOŁO 300.000 .JEŹDZI LUKSUSOWYM AUDIQ7 .

F
Fifi

Jerzy Szmajdziński nigdy się nie wypierał swoich korzeni politycznych w PZPR, był lewicowcem i nigdy tego nie ukrywał. Akurat tego pana, jako jedynego ze strony SLD ceniłam, bo był to człowiek o niesamowitej kulturze politycznej. Jego poglądy były odmienne od moich, ale facet miał klasę i kulturę, nie obrażał swoich politycznych przeciwników. A na treść swojej strony internetowej ma on teraz wpływ zerowy. Być może rodzina w ten sposób próbuje zachować pamięć o nim, może partyjni koledzy. Nie wiadomo, on już nie ma wpływu na to, co tam wypisują.

..

niby po co ?

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3