Klasa okręgowa Kraków. Clepardia pokonała Kaszowiankę i jest coraz bliżej IV ligi

Andrzej Wisniewski / Polskapresse
W zaległym meczu w grupie II krakowskiej klasy okręgowej Clepardia wygrała 2:1 z Kaszowianką i umocniła się na 1. pozycji w tabeli. Ma już 6 pkt przewagi nad resztą stawki.

Aby zachować realne szanse na awans do IV ligi, kaszowianie nie mogli tego spotkania przegrać, a najlepiej gdyby zwyciężyli. Po porażce nadal są na 3. pozycji, ale do Clepardii tracą 7 "oczek".

Mecz świetnie zaczął się dla lidera. W 2 min gospodarze dostali rzut karny (za zagranie ręką rywala), a "jedenastkę" wykorzystał Wojniak. Dziesięć minut później czołowy strzelec drużyny Kania zdobył piękną bramkę (z 20 m w "okienko") i było 2:0.

Wydawało się, że krakowianie kontrolują sytuację. Problem pojawił się w 27 min, gdy czerwoną kartkę za niebezpieczny - zdaniem sędziego - wślizg w środkowej strefie boiska dostał Sieniawski. Kaszowianie zyskali szansę, a do tego tuż przed przerwą zdobyli kontaktową bramkę (Pamuła trafił w dalszy róg).

Po zmianie stron goście atakowali, ale nie udało im się odwrócić losów spotkania.

W sobotę Clepardię czeka kolejny bardzo ważny mecz. Na swoim stadionie zmierzy się z wiceliderem Prokocimiem Kraków, którego wyprzedza o 6 pkt.

Clepardia Kraków - Kaszowianka Kaszów 2:1 (2:1)
Bramki:
1:0 Wojniak 2 karny, 2:0 Kania 12, 2:1 Pamuła 43.

Clepardia: Sajdak - Bąk, Sieniawski, Mierzwa (46 Zięba), Gumula - Kania, Próchno, Iglar, D. Mączyński (55 Tkaczenko), J. Mączyński (63 Czekaj) - Wojniak.

Kaszowianka: Murzański - Biegun (76 Bujak), Klima, Enmanow (67 Gorzkowski), Nosek - T. Grzesiak, Zawora, Pamuła, Pachacz (60 Koczwara), P. Grzesiak - Goczał.

Sędziował: Łukasz Szymczyk. Żółte kartki: D. Mączyński, Mierzwa, Czekaj, Wojniak - T. Grzesiak, Nosek, Goczał, P. Grzesiak, Zawora; czerwona kartka: Sieniawski (27). Widzów: 80.