Na dziś to jedyny Klub Rodziców w Bieńczycach, a trzeci w Krakowie prowadzony przez Stowarzyszenie Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych Pro Familia, we współpracy z Gminą Miejską Kraków.
Jak podaje Urząd Miasta Krakowa, nowa lokalizacja Klubu Rodziców, to „nie tylko zmiana pomieszczeń, ale także nowy wymiar komfortu dla wszystkich uczestników klubu, którego głównym celem jest stworzenie wygodnej i bezpiecznej przestrzeni dla integracji społecznej i wzajemnej wymiany doświadczeń”.
- Główna sala o powierzchni około 150 mkw. została podzielona m.in. na przedsionek pełniący także funkcję szatni, część warsztatową przeznaczoną do prowadzenia różnorodnych zajęć oraz przestronną przestrzeń zabaw: z mnóstwem zabawek i pomocy dydaktycznych, kanapą i miękkimi poduszkami do siedzenia. Oprócz tego do dyspozycji rodziców i opiekunów będzie specjalne pomieszczenie do karmienia, duża łazienka z przewijakiem oraz aneks kuchenny, w którym można przygotować posiłek czy kawę. Całość znajduje się na parterze i jest dostosowana dla osób ze specjalnymi potrzebami – zaznaczają krakowscy urzędnicy.
Klub działa od poniedziałku do piątku przez pięć godzin dziennie (również po południu), a także w wybrane soboty. Oferta dla uczestników zajęć obejmuje m.in.: spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin, zajęcia edukacyjne, kulturalne i rekreacyjne, rodzinne warsztaty podnoszące kompetencje rodzicielskie oraz rozwijające umiejętności i zainteresowania. Natomiast nad najmłodszymi czuwają animatorzy w specjalnie utworzonym kąciku zabaw.
Informacje o aktualnym harmonogramie zajęć oraz godzinach pracy bieńczyckiego klubu są dostępne na stronie internetowej profamilia.pl/kluby-rodzicow-familka/, na profilu klubu na Facebooku, na www.kkr.krakow.pl (w zakładce Kluby Rodziców).
Działalność Klubów Rodziców jest finansowana z budżetu Krakowa. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
W Krakowie funkcjonuje już prawie 50 Klubów Rodziców z dziećmi do lat trzech. Ponadto działają tu trzy tego typu placówki dla dzieci o specjalnych potrzebach rozwojowych. Kluby Rodziców prowadzone są wspólnie przez Urząd Miasta Krakowa, organizacje pozarządowe, krakowskie instytucje kultury oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.
Grupę krwi u człowieka można zmienić, to przełom!
