https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejna porażka in vitro. Nie będzie finansowania z małopolskiego Budżetu Obywatelskiego

Grzegorz Skowron
Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Urząd Marszałkowski ogłosił listę 39 zadań, które wygrały w głosowaniu przeprowadzonym w ramach trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Wśród zwycięskich projektów nie ma finansowania z publicznych pieniędzy zapłodnienia metodą in vitro.

Na ten projekt, który miał być realizowany w Krakowie, zagłosowało nieco ponad 800 osób. To nie wystarczyło, by znaleźć się wśród czterech zwycięskich zadań. Warto przypomnieć, że pod obywatelskim projektem uchwały, która miała zapewnić finansowanie sztucznego zapłodnienia z budżetu miasta, podpisało się ponad 5 tys. krakowian. W zdecydowanej większości nie wzięli oni jednak udziału w głosowaniu w Małopolskim.

To kolejna porażka zwolenników in vitro w Krakowie, Najpierw przepadł projekt uchwały zgłoszony przez radnych. Potem zbierano podpisy pod obywatelskim projektem uchwały, która miała zapewnić finansowanie sztucznego zapłodnienia z budżetu miasta, ale i ten projekt Rada Miasta Krakowa odrzuciła. Kolejną inicjatywą było zgłoszenie zadania do Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa, ale zostało ono odrzucone już na etapie formalnej oceny. W przypadku Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego udało się przebrnąć ten etap, ale w głosowaniu projekt dotyczący in vitro uzyskał za małe poparcie.

Z czym przegrało in vitro? Najwięcej głosów (3532) zdobył „Aktywny student”, czyli dodatkowe zajęcia taneczne i treningi ultimate frisbee - gry zespołowej z użyciem latającego dysku, łączącej w sobie elementy koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej i rugby. Ale i tak największą popularnością wśród krakowian cieszyła się siatkówka. Na dwie inicjatywy związane z tą dyscypliną sportu oddano w sumie 5610 głosów, dzięki czemu na naukę tajników tej gry (zajęcia dla dzieci i młodzieży, obozy szkoleniowe) zostanie przeznaczonych 786 tys. zł (przy 1,3 mln zł całej puli budżetu obywatelskiego na Kraków).

KONIECZNIE SPRAWDŹ:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

b
buła
ludzie są już tak ogłupieni że nie widzą co jest ważne. dalej JM prezydentem, grajmy w siatkówkę i patrzmy jak nam betonują miasto. brawo krakusy!
g
gall
A GK jak zwykle promuje czerwoną hołotę.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska