Co się stało z pieniędzmi z komunii?
Wspominając własną komunię świętą, wielu spośród nas zadaje sobie jedno podstawowe pytanie: co się stało z pieniędzmi, które wtedy były podarowane rzekomo dla nas? Wiele osób niestety bezpowrotnie je utraciło, gdyż władzę nad nimi przejęli rodzice. W dobrym jednak tonie jest to, aby chociaż część z tych środków (a najlepiej całość!!) trafiła jednak na ręce dziecka. Jeśli nie od razu to po jakimś czasie - można je w końcu wpłacić np. na konto oszczędnościowe.
Jeśli jednak to my jesteśmy gośćmi, a tym bardziej rodzicami chrzestnymi lub po prostu członkami rodziny, wypadałoby dać jakieś pieniądze w kopercie. A ile dokładnie?
Komunia 2024 - ile dać do koperty? Od czego zależy kwota? Ty...
Ile dać na komunię świętą?
W zależności od wielkości imprezy, zamożności czy też miasta lub wsi, gdzie odbywa się Komunia Święta, stawki mogą być nieco różne. Jednak istnieją pewne szacunkowe kwoty, które warto umieścić w kopercie.
Z jednej strony nie może to nadszarpnąć naszego budżetu. Z drugiej jednak strony są pewne widełki kwoty, którą jednak wypada dać. Istotna jest cena talerzyka, która jest zawarta w przedziale od 200 do 500 złotych. Jednocześnie istotne jest to, jaka jest nasza pozycja względem dziecka - im jesteśmy bliżsi (chrzestni, dziadkowie itp.), tym więcej wypada włożyć do koperty.
Duchowe przeżycie i materialne oczekiwanie
I Komunia Święta to bardzo ważne wydarzenie w życiu dziecka. Jest to istotne przeżycie duchowe teoretycznie kształtujące wiarę i związek z kościołem. Jak to wygląda w praktyce? Każdy jest w stanie sam ocenić. Nie ma jednak wątpliwości, że niemałe emocje wzbudza również to, ile wyniesie "dochód" z imprezy, a także to, jakie będą prezenty.
Tyle powinieneś dać na I komunię świętą!
Ile dają chrzestni, dziadkowie oraz inni goście? To zależy. W galerii wyjaśniamy, ile "wypada" dać na I komunię świętą!
