Kongres Świadków Jehowy w Krakowie

Anna Modzelewska
Na stadionie Cracovii rozpoczął się wczoraj kongres Świadków Jehowy. Na spotkanie przyszło około 6 tysięcy osób. Podczas trzydniowego zgromadzenia odbędą się wykłady, koncerty, sztuki teatralne obrazujące tematykę biblijną.

Jednym z najbardziej spektakularnych wydarzeń będzie chrzest nowych wiernych w basenie ustawionym na środku stadionu. Jutro w południe wierni będą zanurzać się cali w wodzie na znak oddania się wierze. Są to na ogół dorosłe osoby, które wcześniej przeszły cykl szkoleń biblijnych.

Hasło tegorocznego kongresu brzmi: "Niech przyjdzie Królestwo Boże". Zgromadzenie w Krakowie to jedno z cyklu 24 spotkań organizowanych w całej Polsce. Jest to największe w tym roku zgromadzenie Świadków Jehowy w naszym mieście.

Zobacz zdjęcia ślicznych Małopolanek! Wybierz z nami Miss Lata Małopolski 2011!

Kochasz góry?**Wybierz najlepsze schronisko Małopolski**

Urządź się w Krakowie!**Zobacz, jak to zrobić!**

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail

Najnowsze informacje dot. koronawirusa

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 26

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

T
TdG

....prosi sie o nie wdawanie sie w tego typu dyskusje.
nie wiemy kto po drugiej stronie sie znajduje.

t
to dobre

Pomogę dać ci znaleźć odpowiedź na Twoje pytania, chcesz odpowiedzi od świadków Jehowy. Zobacz Strażnice z 1 października, 1 listopada 2011 r. dwa artykuły na temat daty zburzenia Jerozolimy. Kwestia zamknięta.

w
widze

Pomogę dać ci znaleźć odpowiedź na Twoje pytania, chcesz odpowiedzi od świadków Jehowy. Zobacz Strażnice z 1 października, 1 listopada 2011 r. dwa artykuły na temat daty zburzenia Jerozolimy. Kwestia zamknięta.

b
buldog

Pytasz się i sam dajesz odpowiedź. I ty tłumaczysz Biblię, chyba w obrazkach

o
osoba zainteresowana

Piszesz Piotrze: "Dla niego żadne argumenty nie istnieją". A jakie argumenty przedstawili na tym forum Twoi bracia? Jak nie ma się żdnych argumentów, to najlepiej jest nazwać mówiącego prawdę odstępcą i ignorować jego pytania. Identyczną metodę zastosowano wobec Jeremiasza: "uderzmy go językiem, nie zważajmy wcale na jego słowa!" (Jeremiasza 18:18b, BT). Ty Piotrze nie miłujesz prawdy (por. Jana 8:43-47). Chcesz być nadal zwodzony, to Twój wybór.

P
Piotr

To chyba odstępca. Dla niego żadne argumenty nie istnieją. Jako znawca języków starożytnych, odkrył wszystko na nowo. Lepiej ignorować, niż prowadzić bezsensowne przepychanki.

o
osoba zainteresowana

Tak się składa, że tłumaczę Biblię na niektóre języki współczesne. Znam ją dobrze. Analizuję też jej treść od prawie 40 lat. Wiem kto, w jakim miejscu i w jakim celu fałszuje jej treść. Wcześniej zapytałem: Dlaczego w przekładzie Nowego Świata dodano na początku tekstu z Daniela 1:2a, zwrot - "z czasem"? Nie uzyskałem na tym forum odpowiedzi. Wyjaśnię więc krótko. To nie jest błąd, to jest świadome oszustwo. Przywódcom tego ruchu bardzo zależało na zamaskowaniu fałszu doktryny o roku 1914. W ten podstępny sposób odwrócili uwagę od faktu, że dla Daniela siedemdziesięcioletnia niewola rozpoczęła się już w trzecim roku królowania Jehojakima (606 p.n.e.). Tak, rok 606 p.n.e., to trzeci rok królowania Jehojakima. To jednoznacznie wskazuje, że Jerozolima została zdobyta w roku 587 p.n.e. To odsłania wyraźnie fałsz nauki o roku 1914 i pokazuje kim rzeczywiście są przywódcy tego ruchu. Ignorancja szeregowych świadków Jehowy jest porażająca. Dzięki temu ich przywódcy jeszcze długo będą ich zwodzić (por. Ez.13:17-23). To samo dotyczy wszystkich innych wyznań.

R
Rysiu 76

Miły przyjacielu! Rozważ przysłowie: "Krytykant i impotent z jednaj są parafii, każdy wie jak zrobić, żaden nie potrafi" Ty chcesz szukać Prawdy czy tylko dyskutować. Prawdę Szuka się w Piśmie świętym. Tak wygląda że jeszcze ani raz nie przestudiowałeś Biblii Chcesz przedstawienia zasadności wywodów w jednej rozmowie. Aby nabrać przekonania co jest prawdą trzeba kilkuletnich studiów.

w
wiLLu

NAwet w takim temacie bola cie PASY ale dobrze ;) maja bolec ;D

o
osoba zainteresowana

Kto jest niewolnikiem? Ja nim nie jestem. Przywódcy Towarzystwa Strażnica, nie są nawet złym niewolnikiem. Nimi nigdy Jezus nie posługiwał się. Od samego początku głosili prawdę pomieszaną z fałszem. W XIX wieku dopasowywali proroctwa biblijne do daty 1799.
Np. w roku 1921 Rutherford opublikował książkę "Harfa Boża". Pisał w niej: "Czas końca obejmuje okres od R. P. 1799 (...) Czas obecności naszego Pana datuje się od R. P. 1874, jak powyżej udowodniono (…) Ten wielki wzrost wiedzy i podróżowania tam i sam, bez kwestyi, jest spełnieniem proroctwa, odnoszącego się do 'czasu końca'. Te fizyczne fakta nie mogą być powątpiewane i wystarczą, aby przekonać człowieka myślącego, że od r. 1799 żyjemy w czasie końca".

Jezus ostrzegał: "Nie wasza to rzecz poznać czasy lub wyznaczone czasy" (Dz.1:7a). Tego nie da się w żaden sposób wyliczyć. Poza tym, Księga Objawienia wyraźnie stwierdza, że "czasy pogan", to okres 42 miesięcy, a nie 2520 lat (Objawienia 11:2). Nie można tego okresu wiązać w żaden sposób ze zburzeniem Jerozolimy. Jest to bowiem okres przyszłych prześladowań mniejszości chrześcijańskich.

Zróbmy tu jednak założenie, że pierwsza wojna światowa była znakiem. Wtedy "ohydą spustoszenia" musiałaby być Liga Narodów. Jest jednak problem. Otóż Liga Narodów nigdy nikogo nie pustoszyła. Nie walczyła też z żadnym związkiem wyznaniowym. Biblia wskazuje, że "ohydą spustoszenia" będzie przyszły rząd światowy (Objawienie 13:1,2,7). Ten twór pojawi się po trzeciej wojnie światowej i rzeczywiście będzie walczył ze świętymi i zwycięży ich.

Jezus ostrzegał: "Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim mówiąc: 'Ja jestem namaszczony' i wielu zwiodą" (Mateusza 24:5). "Strzeżcie się, abyście nie zostali zwiedzeni. Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim mówiąc: 'Ja jestem'. I: 'Czas jest blisko'. Nie podążajcie za nimi" (Łukasza 21:8).

W XIX wieku, podający się za pomazańca Charles Taze Russell mówił: "W tym rozdziale przedstawiamy biblijny dowód wykazujący, że całkowite zakończenie Czasów Pogan, to jest pełne zakończenie ich panowania w ramach dzierżawy, nastąpi w 1914 r. n.e.; że data ta jest ostateczną granicą panowania niedoskonałego człowieka" ("The Time is At Hand" [Czas jest blisko], s. 77). Czas pokazał ile było w tym prawdy. Wszystkie interpretacje proroctw biblijnych, które dotyczą "dnia Pańskiego" oparto wówczas na dacie 1799. Wszystkie okazały się błędne. To samo można powiedzieć o interpretacjach opartych na dacie 1914. Jak do tej pory były jedynie źródłem wielu rozczarowań. Jezus przepowiedział, że pojawią się uzurpatorzy, działający w Jego imieniu i podający się za pomazańców, którzy będą błędnie interpretować podany przez Niego znak i ostrzegał, aby nie podążać za nimi. Nigdy więc nie posługiwał się nimi. Tak, jak mówił, zwiedli oni naprawdę wielu.

Ś
ŚJ

Chętnie bym pomógł ale widzę że zamianowałeś się niewolnikiem wiernym i roztropnym! W przeszłości nawet lud Boży często buntował się przeciwko tym których Jehowa wyznaczał jako wodzów. Zaufaj niewolnikowi i wszystko zrozumiesz!

o
osoba zainteresowana

Jak świadek Jehowy przedstawia swoje poglądy, to jest to czymś pożytecznym, gdy jednak robi to ktoś inny, nie jest to już czymś pożytecznym. Ja mówię prawdę. Jeśli nie, to proszę to udowodnić. Nikt jednak na jakimkolwiek forum nawet nie próbował obalić powyższej argumentacji. Czy naprawdę chcecie by nadal Was oszukiwano?

m
myśliciel

TO PO CO SIĘ PYTASZ JAK JUŻ WSZYSTJO WIESZ? NIE WKLEJAJ JUŻ PO WSZYSTKICH FORACH JEDNO I TO SAMO. SKUP SIĘ NA CZYMS POŻYTECZNYM!

o
osoba zainteresowana

Okazuje się, że prawdy nie da się obalić. Można ją jedynie ignorować. Dowody biblijne wskazują jednoznacznie, że Jerozolima została zdobyta w roku 587 p.n.e. Szczekaniem nikogo nie da się przekonać. Izajasz pisał: "Biada nazywającym zło dobrem i dobro złem, przedstawiającym ciemność jako światło, a światło jako ciemność" (5:20a).

Niektórzy gorliwi świadkowie Jehowy przesyłali do swoich przywódców powyższe argumenty. Wykluczano ich za to ze społeczności, nierzadko bez żadnych dyskusji. Uznawano ich za niebezpiecznych odstępców. Apostoł Jan pisał: "Każdy, co odstępuje i nie trwa w nauce Chrystusowej, nie ma Boga" (2J.9a). Jezus jednak nie nauczał o roku 1914. Ostrzegał: "Nie wasza to rzecz poznać czasy lub wyznaczone czasy" (Dz.1:7a).

Dalej Jan pisał: "Jeśli kto przychodzi do was, a nauki tej nie przynosi, nie przyjmujcie go do domu" (2J.10a). Jezus też ostrzegał: "Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim mówiąc: 'Ja jestem namaszczony' i wielu zwiodą" (Mateusza 24:5). "Strzeżcie się, abyście nie zostali zwiedzeni. Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim mówiąc: 'Ja jestem'. I: 'Czas jest blisko'. Nie podążajcie za nimi" (Łukasza 21:8).

W XIX wieku, podający się za pomazańca Charles Taze Russell mówił: "W tym rozdziale przedstawiamy biblijny dowód wykazujący, że całkowite zakończenie Czasów Pogan, to jest pełne zakończenie ich panowania w ramach dzierżawy, nastąpi w 1914 r. n.e.; że data ta jest ostateczną granicą panowania niedoskonałego człowieka" ("The Time is At Hand" [Czas jest blisko], s. 77). Czas pokazał ile było w tym prawdy. Czas pokazał też ile warte były obietnice oparte na nauce o roku 1914.

W szeregach tej organizacji jest wielu wartościowych ludzi. Mam nadzieję, że Bóg otworzy im w przyszłości oczy. Obecnie ich przywódcy ostrzegają ich przed prawdą, którą można znaleźć w Internecie.

Q
Qba

Może pieśni są uznawane za "koncerty";)
A tak poza tym to jest świetnie. Jeszcze dziś została wręczona książka Młodzi ludzie pytają tom 1 wydanie "ulepszone"... Zobaczymy jaka będzie ;) Tom 2 był świetny i sądzę, że ten również będzie wspaniały.
W czasie wolnym osoby spacerujące wokół obiektu mogą wejść i chociaż na chwilkę (jeśli się spieszą) zobaczyć jak to wygląda...
Pozdrawiam

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3