https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus. Lockdown w całej Polsce. Rząd przedłuża obostrzenia do 18 kwietnia

Patrycja Dziadosz
Minister Adam Niedzielski
Minister Adam Niedzielski Karolina Misztal
- Podjęliśmy decyzję, że dotychczasowe obostrzenia zostały przedłużone do 18 kwietnia - poinformował podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Oznacza to, że ograniczona pozostanie działalność galerii handlowych oraz restauracji, ponadto zamknięte będą między innymi wielkopowierzchniowe sklepy budowlane, hotele, baseny, teatry i kina oraz przedszkola i żłobki.

FLESZ - Potraumatyczny wzrost po pandemii. O co chodzi?

- Cały czas mamy trudną sytuację w szpitalach. Zajętych łóżek dla pacjentów z COVID-19 jest ponad 78 procent, a respiratorów - niemal 79 procent. Te parametry są niebezpieczne - mówi Adam Niedzielski.

I dodawała, że najbardziej niebezpieczna sytuacja występuje w południowych regionach Polski - w tym także w Małopolsce.

- W Małopolsce jest problem w łóżkami respiratorowymi. LPR opracowało plan przemieszczenia pacjentów w najtrudniejszym stanie - zapowiedział Niedzielski.

Jego zdaniem konsekwencje podróży świątecznych i skutek tego, jak się w okresie Wielkanocy zachowywaliśmy, będzie dopiero widoczny w przyszłym tygodniu.

Dlatego też rząd podjął decyzję, że obowiązujące obostrzenia zostaną przedłużone do 18 kwietnia.

W przyszłym tygodniu będziemy podejmować dalsze decyzje.

Lockdown. Wszystkie obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia:

  • zamknięte żłobki i przedszkola (wyjątek: opieka wyłącznie dla dzieci rodziców wykonujących zawód medyczny i służb porządkowych w trakcie wykonywania zadań służbowych),
  • zamknięte salony fryzjerskie i kosmetyczne,
  • w kościołach nowe restrykcje: maksymalnie 1 osoba na 20 mkw przy zachowaniu odległości min. 1,5 m,
  • zamknięte wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane,
  • działalność obiektów sportowych ograniczona wyłącznie dla sportu zawodowego,
  • 1 os na 15 mkw w sklepach do 100 m2, 1 os na 20 mkw w sklepach powyżej 100 m2.
  • zamknięcie kin, teatrów, muzeów,
  • zamknięte galerie handlowe (z wyjątkiem m.in. sklepów spożywczych, aptek, drogerii)
  • nauka zdalna w klasach 1-3 do 9 kwietnia 2021,
  • zamknięte sauny, baseny, łaźnie tureckie, kasyna,
  • zamknięte hotele (wyjątek stanowią hotele robotnicze oraz wyjazdy służbowe - szczegółowe informacje znajdują się na stronie gov.pl),
  • zamknięte stoki narciarskich,
  • zamknięte kluby fitness i siłownie,
  • obowiązek noszenia maseczki
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

g
gf
7 kwietnia, 11:21, (z art. Luciano Lago):

Krążą różne artykuły z „mainstreamu”, w których stwierdza się, że nieuniknione jest rozważenie na stałe ograniczeń pandemicznych, które muszą zostać ustanowione przez prawo, argumentując, że warianty przewidziane dla każdego szczepu mogą się rozmnażać bez końca. Rządy uważają za dogodne zarządzanie ludnością w ten sposób pod pretekstem ochrony zdrowia i przy permanentnej sytuacji kryzysowej . Stan wyjątkowy z kolei opiera się na dogmatach, na podstawie których naukowcy na usługach służb rządów decydują o środkach ograniczających i które poprzez kontrolowany aparat medialny szerzą terror i psychozę wśród ludzi.

W subtelny sposób tworzony jest totalitarny system kontroli, który pozwala elitom działać bez poddawania się kontroli z dołu i bez konieczności odpowiadania za olbrzymie konsekwencje zubożenia klasy pracującej i wzbogacenia się wielkich posiadaczy kapitału. Nierówności rosną wykładniczo, a niewielka mniejszość gromadzi ogromne zyski, przejmując kontrolę nad obiegami gospodarczymi, finansowymi i światowym handlu.

Koszt kryzysu jest obecnie ukryty przez wzrost długu publicznego w każdym narażonym kraju, następnie oligarchie gospodarcze mają plan wyssania prywatnych oszczędności i zmuszenia obywateli do pokrycia kosztów niezbędnych do ponownego uruchomienia systemu gospodarczego.

Obecnie w społeczeństwach europejskich oczekuje się przezwyciężenia kryzysu masowymi szczepieniami, twierdząc, że pomogą one powrócić do świata podobnego do poprzedniego, ponownie uruchomić przemieszczanie się, turystykę i działalność gospodarczą. Wkrótce ludzie będą musieli obudzić się ze swoich złudzeń i odkryć, że zostali oszukani, ale właśnie wtedy te środki ograniczenia i pozbawienia wolności, które pozwolą elitom władzy kontrolować gniew i niezadowolenie, będą przydatne i niezbędne.

Krąg zamyka się stopniowo, a masy nie mają tego świadomości.

I OK. Niech się dzieje wola nieba.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska