Kościelisko: Mistrzostwa Polski w Biathlonowym Nordic Walking [GALERIA ZDJĘĆ]

Marcin Szkodziński
W niedziele 7 lipca w Kościelisku na stadionie biathlonowym w Kirach już siódmy rok z rzędu zorganizowano Otwarte Mistrzostwa Polski w Biathlonowym Nordic Walking. W tegorocznej odsłonie zawodów udział wzięło 120 zawodników niemal z całej Polski, oraz turyści z Litwy.

Dzieci startujące w zawodach miały do pokonania trzy okrążenia po 1 kilometrze. Dorośli trzy kółka po 1,5 km. Zawodnicy mieli także dwie próby na strzelnicy podczas których oddawali po pięć strzałów. Za każde nietrafienie zawodnicy musieli przejść rundę karną o długości 100 m.

Najszybsza wśród kobiet okazała się biathlonistka Krystyna Guzik, która trasę pokonała w 31 min. 38 s. Dzięki bezbłędnemu strzelaniu nie miała żadnych rund karnych.

Wśród mężczyzn triumfował Fatla Franciszek, któremu pokonanie trasy zajęło 28 min. 8s. Góral musiał przejść jedną rundę karną.

Zawody zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko.