- Po trzech latach możemy wreszcie powiedzieć, że dotarliśmy do końca i otwieramy dziś centrum kultury, które mam nadzieję będzie służyć mieszkańcom miasta – powiedział w rozmowie z dziennikarzami burmistrz Grybowa Paweł Fyda.
Jak zauważył, na czas zamknięcia placówki udało się w niej sporo wykonać.
- Obiekt przeszedł gruntowną modernizację. Owszem, oczekiwania społeczne były bardzo duże, z tej racji, że remont obiektu trwał bardzo długo, bo prawie trzy lata. Niemniej jednak opóźnienia były spowodowane sytuacją związaną z pandemią czy wybuchem wojny w Ukrainie. Te czynniki miały ogromny wpływ na opóźnienia, które powstały na etapie zakupu wyposażenia do tego obiektu – dodał.
W ramach modernizacji odnowiono salę widowiskowo-kinową montując w niej nowoczesny sprzęt. - Dziś w Grybowie możemy już oglądać filmy w jakości 4K w systemie Dolby Atmos – zachwalał Paweł Fyda. Już w trakcie specjalnego seansu wyświetlono m.in. nagrania z przestrzeni kosmicznej niejako nawiązując do zastosowanych technologii. Po wyświetleniu filmu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Grybowie zatańczyły na scenie Poloneza. Wcześniej ekran został uniesiony do góry.
W ramach projektu polsko-słowackiego powstały pracownie rękodzieła, malarska, garncarska, sale do zajęć z rytmiki, muzyki, zakupiono sprzęt muzyczny m.in. fortepian, pianino, gitary czy perkusję.
- Mam nadzieję, że z tego powodu obiekt nie tylko powróci do życia, ale będzie cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców – liczy burmistrz.
Przez pierwszy miesiąc pokazy w Kinie „Biała” mają być darmowe.
- W ramach projektu zrealizowanego w większości ze środków europejskich do końca grudnia zapraszamy wszystkich mieszkańców na darmowe seanse, które są działaniami dodatkowymi tzw. miękkimi. Zostały zabezpieczone na etapie aplikowania o środki europejskie – zachęca burmistrz.
Koszt remontu placówki wyniósł nieco ponad 8 mln zł. Dofinansowanie z funduszy europejskich to 82 procent przy wkładzie własnym 18 procent.
- Obiekt udało się w końcu zmodernizować i przede wszystkim przywrócić do łask. Zachowano też elementy historyczne budynku m.in. mozaikę wykonaną przez profesora ASP w Krakowie Witolda Skulicza - opowiadał burmistrz Grybowa.
- To rękodzieło, które przetrwało już 60 lat. Zrobiliśmy wszystko, by zachować wartość tego arcydzieła myśląc o tradycji i historii - podsumował.
Wyższy podatek od nieruchomości od 2023 roku

- Tak powstawała zapora w Rożnowie, która ratuje Sądecczyznę przed powodzią
- Akurat mieli przerwę. Nie mieli pojęcia, że robią im zdjęcia do Google Street View
- Kuba Wojewódzki odwiedził popularny kurort. Zachwyciła go Krynica-Zdrój?
- Wielkie otwarcie klubu Odnova w Nowym Sączu. Był tort i tłumy gości
- Tłumy na otwarciu lokalu Pizza Hut w Nowym Sączu