Akcja ma na celu m.in. zebranie środków niezbędnych krakowskiemu hospicjum na pokrycie kosztów codziennej działalności. Jej symbolem – jak co roku – są żonkile, uznawane za międzynarodowy znak nadziei. Kwiaty mają przypominać o cierpiących pacjentach, którzy potrzebują wsparcia w trudnym okresie odchodzenia.
21. edycję „Pól Nadziei” zainaugurowano 11 marca mszą świętą pod przewodnictwem abp Marka Jędraszewskiego. W tym samym dniu rozpoczęto również żonkilowe kwesty przy krakowskich kościołach. Wolontariusze zaangażowani w akcje datki będą zbierać również w trakcie różnego rodzaju imprez plenerowych organizowanych w najbliższych tygodniach, krakowskich szkołach czy punktach usługowo-handlowych.
Wydarzenie organizowane przez Hospicjum św. Łazarza to jednak nie tylko zbiórki pieniędzy. „Pola Nadziei” są również okazją, żeby uświadomić dzieciom i młodzieży, jak istotna jest opieka i wsparcie oferowane pacjentom u kresu życia. Z myślą o nich organizatorzy przygotowali bogaty program szkolny dla zainteresowanych placówek. Znalazł się w nim m.in. konkurs na żonkilową poduszeczkę. Chętni uczniowie mogą przygotować specjalne poduszki utrzymane w kolorystyce „Pól Nadziei” i wykorzystujące symbol żonkili, które następnie trafią do pacjentów. Po raz drugi zaplanowano również Przegląd Piosenki Wiosennej, dedykowany młodym artystom, którzy chcą zaprezentować się w repertuarze związanym z tą porą roku. Ich występy oceni jury, a najlepsi wystąpią podczas finału „Pól Nadziei” w Nowohuckim Centrum Kultury.
Szczegółowy program „Pól Nadziei” jest dostępny na stronie www.polanadziei.pl. Każdy, kto chciałby włączyć się w kwestę, może zgłosić się do Hospicjum św. Łazarza i ustawić w swoim punkcie usługowym czy sklepie specjalną żonkilową puszkę na datki.
ZOBACZ KONIECZNIE:
Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!
WIDEO: Poważny program - odc. 6: Mieszkańcy walczą o zapomniany park
Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto