https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ruszają Pola Nadziei 2025 w Krakowie. Żonkilowy Tramwaj wyjeżdża na tory. Trzy dni z kwestą na rzecz hospicjum

Jolanta Białek
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne MPK Kraków
Żonkilowy Tramwaj będzie kursował po Krakowie w dniach 8-10 kwietnia. Wolontariusze Hospicjum św. Łazarza będą prowadzić w pojeździe – tak jak w roku ubiegłym, na linii nr 8 - kwestę na rzecz osób terminalnie chorych. Zbiórka odbędzie się w ramach akcji Pola Nadziei, która wpisała się już na stałe w krajobraz Krakowa i Polski. Patronat medialny nad tegoroczną kampanią sprawują m.in. Dziennik Polski i Gazeta Krakowska.

Żonkilowy Tramwaj 2025 - z Borku Fałęckiego do Bronowic

Zbiórka funduszy na rzecz Hospicjum św. Łazarza w pojazdach krakowskiej komunikacji miejskiej to już tradycja Pól Nadziei. Ten szczególny tramwaj wyruszy na ulice miasta już jutro (8 kwietnia) i będzie kursował przez trzy dni, do czwartku 10 kwietnia. Wolontariusze, przede wszystkim młodzież, poprowadzą w pojazdach kwestę na rzecz Hospicjum św. Łazarza. Pasażerowie, w zamian za datek, dostaną tradycyjnie na pamiątkę broszkę w kształcie żonkila, który jest międzynarodowym symbolem nadziei dla osób ciężko chorych.

Żonkilowy Tramwaj 2025 pojedzie na trasie linii nr 8: z Borku Fałęckiego do Bronowic Małych. Kwestę w pojazdach zaplanowano w godz. 8-16. Warto pamiętać, że jest to tramwaj liniowy i złożenie datku na rzecz hospicjum nie zwalnia pasażerów z konieczności posiadania biletu.

Pola Nadziei w Krakowie od 1998 roku. Kampania do 25 maja 2025

28. edycja Pól Nadziei”, największej w Polsce akcji zbierania funduszy na opiekę hospicyjną, trwa w Krakowie od 9 marca. W tym roku projekt jest prowadzony pod hasłem „Wspólna troska, wspólne trwanie”, a różnorodne kwesty, koncerty, konkursy, prelekcje i inne wydarzenia pod tym szyldem zaplanowano do 25 maja.

- Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Stąd wiosną, kiedy kwitną - zbieramy fundusze dla Hospicjum. Za każdy datek ofiarodawca otrzymuje żonkilową pamiątkę. Inicjatorem kampanii była w 1998 roku brytyjska organizacja Marie Curie Cancer Care, a głównym sponsorem Pól Nadziei od początku aż do dziś jest firma BP Polska – zaznacza Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

Wesprzeć Hospicjum św. Łazarza może i powinien każdy z nas. Można to zrobić m.in. przyłączając się do kwesty w tramwajach, czy też:

  • składając datek do hospicyjnej skarbonki, które podczas Pól Nadziei rozlokowano w wielu punktach miasta

  • ofiarując datek do wirtualnej puszki na www.hospicjum.krakow.pl/wirtualna-puszka

  • przekazując darowiznę na konto o numerze 92 2490 0005 0000 4530 9034 8688

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska