FLESZ - Odnaleziono już ponad 420 ciał w miejscowości Bucza

Jak podają miejscy urzędnicy, Kraków stał się jednym z pierwszych miast w Polsce, w którym uruchomiono program budowy fotowoltaiki dla gminnych budynków użyteczności publicznej. Zakończono już montaż instalacji fotowoltaicznych na dachach pięciu szkół. Z energii słonecznej skorzystają placówki przy ulicach: Dobczyckiej, Podedworze, Półkole, Strąkowej i Strzelców.
Na przełomie kwietnia i maja podpisana zostanie umowa na instalacje w czterech kolejnych krakowskich szkołach. Kolejne placówki, w których miasto planuje instalacje fotowoltaiczne oraz monitory edukacyjne, to szkoły przy ul. Sadzawki, ul. Pszczelnej, ul. Józefa Sawy-Calińskiego i na os. Tysiąclecia.
Zainstalowana w każdej placówce instalacja znacznie ograniczy wydatki na prąd. Oszczędności szkół w zależności od indywidualnego zużycia energii będą się wahać od 30 do 60 proc.
Docelowo instalacje mają się pojawić na większości krakowskich szkół. Pracownicy miejskiej jednostki Klimat-Energia-Gospodarka Wodna od początku roku sprawdzili blisko 90 budynków użyteczności publicznej. Ponad połowa z nich, obok proekologicznego pomysłu montażu paneli na dachach, potrzebuje kompleksowej termomodernizacji. W najbliższym czasie planowane są ekspertyzy na wykonanie instalacji fotowoltaicznych na dachach nie tylko szkół, ale i domów pomocy społecznej i żłobków.
- Blok jak zamek w Krakowie! "Najoryginalniejszy" w mieście! Kto jeszcze nie widział?
- Bierzemy je na potęgę! Oto efekty uboczne popularnych leków bez recepty.
- Zatopione Skawce. Wieś na dnie Jeziora Mucharskiego
- Te znaki zodiaku to najlepsze żony
- Z aptek zniknęło kilkanaście popularnych leków. Wycofał je GIF
- "Perły Śródmieścia" usunięte. To kolejna akcja krakowskiej straży miejskiej