FLESZ - Koronawirus. Część sklepów zamknięta
Awaryjna naprawa ul. Opolskiej
W środę, 25 marca drogowcy pojawią się na ul. Opolskiej. W ciągu dnia poprawią stan nawierzchni na lewym pasie jezdni – od ul. Prądnickiej w kierunku Nowej Huty. W związku z małym ruchem z powodu epidemii – prace będą realizowane w ciągu dnia.
Z kolei w poniedziałek (30 marca) drogowcy rozpoczną remont zatoki autobusowej na ul. Opolskiej, za ul. J. Mackiewicza w kierunku Nowej Huty. Tymczasowy przystanek zostanie zorganizowany w jego pobliżu. Prace w zależności od warunków pogodowych potrwają około sześciu dni.
Prace serwisowe w Nowej Hucie
W dniach 28 marca – 10 kwietnia br. na torowisku od ronda Kocmyrzowskiego do ronda Hipokratesa Zarząd Dróg Miasta Krakowa prowadzić będzie prace serwisowe – obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu.
W ramach prac na torowisku pojawi się podbijarka, której zadaniem będzie regulacja torów na odcinku od ronda Kocmyrzowskiego do D.H. Wanda. Na torowisku w ciągu ulicy Broniewskiego uzupełniony zostanie tłuczeń, z kolei na rondzie Hipokratesa planuje się wymianę nawierzchni stalowej torowiska.
W czasie trwania prac wyłączona zostanie komunikacja tramwajowa na odcinku Rondo Kocmyrzowskie – os. Piastów/Mistrzejowice (szczegóły pojawią się w komunikacie Zarządu Transportu Publicznego); nie będzie możliwości jazdy na wprost z ul. S. Mikołajczyka w ul. Obrońców Krzyża oraz skrętu w lewo z ul. A. Łopackiego w ul. Obrońców Krzyża, wyznaczony zostanie objazd w kierunku ronda gen. Maczka.
Nocne prace serwisowe na ul. Wielickiej
Jeszcze dziś, w środę 25 marca, w godz. 22:00-4:00 ZDMK będzie regenerować szyny w łukach torowych na ul. Wielickiej pomiędzy pętlą Prokocim, a ul. Teligi. W związku z pracami obowiązywać będą zmiany w komunikacji miejskiej.
Szyny na ul. Wielickiej zostaną zregenerowane w procesie napawania. Koszt prac ok. 150 tys. zł.
W związku z pracami od ok. godz. 21:30 do końca kursów wyłączony zostanie ruch tramwajowy – uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.
Nocne zamknięcie ulicy Dietla
Firma realizująca swoją prywatną inwestycję przy ulicy Dietla zgłosiła do Wydziału Miejskiego Inżyniera Ruchu UMK projekt zmian w organizacji ruchu na potrzeby swoich prac – został on zaakceptowany. Projekt zakłada nocne zamknięcie ulicy Dietla w środę, 25 marca.
W nocy z 25 na 26 marca br. (z środy na czwartek) w godz. 23:00-5:00 ulica Dietla zostanie zamknięta na wysokości budynku nr 59. Obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu: Piesi będą w tym miejscu korzystać z chodnika po drugiej stronie ulicy, kierowcy zostaną poprowadzeni ulicami objazdowymi: Starowiślną, B. Limanowskiego, Kalwaryjską, M. Konopnickiej.
Abonamenty wydłużone
Z uwagi na ogłoszony stan epidemii – została podjęta decyzja, że wszystkie zakupione abonamenty na strefę płatnego parkowania zostaną automatycznie wydłużone o taki okres w jakim funkcjonowanie Obszaru Płatnego Parkowania zostanie zawieszone (czyli pobór opłat i kontrole).
Takie rozwiązanie zostanie również zastosowane przy wykupionych zastrzeżonych stanowiskach postojowych na prawach wyłączności. Obecnie OPP jest zawieszony od 16 do 31 marca br.
Remont ulicy Bronowickiej
Przypomnijmy też, że w poniedziałek, 23 marca ruszył remont ul. Bronowickiej w Bronowicach. Prace są prowadzone na odcinku od łącznic z ul. Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. S. Przybyszewskiego.
Ulica Bronowicka – na odcinku od łącznic z ul. Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. S. Przybyszewskiego – zyska nową nawierzchnię, wymienione zostaną również krawężniki. Prace pochłoną ok. 1,6 mln zł.
W pierwszej kolejności realizowane będą prace związane z wymianą krawężników – pojawią się miejscowe zawężenia, później wymiana nawierzchni. Ulica zastała objęta remontem z uwagi na fakt, że w trakcie przebudowy Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej prowadzony był przez nią objazd.
- Gdzie jest koronawirus w Polsce i na świecie? Zobacz mapy
- Koronawirus w Polsce. Gdzie stwierdzono zachorowania?
- Sława papieru toaletowego w memach
- Tego Krakowa już nie ma. Zobacz prawdziwe skarby [ZDJĘCIA]
- Tu wiedzą, jak się "polewa". Wsie z alkoholem w nazwie
- A może zamieszkać na wsi? Wystarczy niespełna 100 tys. zł!
