17 z 20
Wzgórza Krzesławickie...
fot. Joana ¯Muda / Polska Press

Wzgórza Krzesławickie
1. Remont Orlika przy Szkole Podstawowej nr 129 przysłużył by się integracji lokalnej społeczności, budowaniu wzajemnych relacji sąsiedzkich, rozrywka, wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, rozwój kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców miasta Krakowa.
2. Projekt zakłada uzupełnienie istniejącej już siłowni zewnętrznej w Parku „Zielony Jar” o dwa urządzenia typu „Wioślarz”, które umożliwia pracę 95% partii ciała podczas ćwiczenia i jest pożądanym urządzeniem na siłowniach zewnętrznych. Dodatkowa maszyna zwiększy atrakcyjność istniejącego miejsca dla osób aktywnych fizycznie i nie tylko.
3. Projekt maratonu artystycznego w formie warsztatów i koncertów to interesująca inicjatywa dla dzieci, która sprzyja popularyzacji muzyki jako formy wyrazu, uwrażliwia najmłodszych mieszkańców na muzykę i sprzyja rozwojowi dziecięcych zainteresowań.
4. „Familiada jak za dawnych lat” to pomysł na piknik rodzinny który połączony miałby być z Dniami Wzgórz Krzesławickich. Sprzyjałby on integracji mieszkańców dzielnicy oraz aktywnej formie spędzania wolnego czasu. Wzmocni także pozytywne relacje pomiędzy mieszkańcami, przedstawicielami Rady Dzielnicy, organizacjami pozarządowymi oraz lokalnymi szkołami i domami kultury

18 z 20
Nowa Huta...
fot. brak

Nowa Huta
1. Projekt zakładający zagospodarowanie i uporządkowanie terenu na osiedlu Szkolnym 31, a w szczególności modernizację fontanny . Rewitalizacja znacząco poprawi walory estetyczne wskazanego w projekcie obszaru. Dodatkowo zielona przestrzeń będzie przyciągać mieszkańców i wpłynie na ich integrację.
2. Celem projektu jest zwiększenie świadomości uczestników w zakresie mechanizmów agresji, czynników wpływających na jej powstawanie oraz jej wpływu na bezpieczeństwo, zdrowie fizyczne i psychiczne dzieci i młodzieży, a także szeroko pojęte funkcjonowanie społeczności w różnych jej wymiarach. Realizacja warsztatów będzie prowadzić do nauki i wzmacniania pozytywnych wzorców zachowań społecznych w szkole, w domu, w sieci, podczas zabawy, uprawiania sportu, w relacjach międzyludzkich.
3. Projekt zakłada budowę placu zabaw w formie urządzeń linowych. Zaśmiecony teren w okolicy os. Słonecznego stanie się pięknym, nowoczesnym i przyjaznym miejscem. Użytkownicy zyskają przestrzeń do bezpiecznej zabawy i spotkań z rówieśnikami. Charakter placu zabaw pozwoli zaspokoić dziecięcą potrzebę wyzwań poprzez zdecydowanie bardziej odważne konstrukcje niż typowe urządzenia zabawowe. Dodatkowo plac będzie oświetlony i zamontowane zostaną ławki i kosze na śmieci. Teren stanie się atrakcyjny dla okolicznych Mieszkańców.
4. Inicjatywa „Legalne nowohuckie grillowanie” pozwoliłaby mieszkańcom dzielnicy na swobodny relaks i organizację grilla w przeznaczonym do tego miejscu.
5. Projekt zakłada montaż znaków migających przy przejściach dla pieszych informujących o tym, że pieszy jest w pobliżu i każdej chwili może wejść na jezdnię. Kolor żółty nadawany przez sygnalizatory jest kolorem ostrzegawczym, informujący wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności.

19 z 20
Projekty ogólnomiejskie...
fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Projekty ogólnomiejskie
1. „JASNE, że Bulwary!” zakłada poprawę funkcjonalności bulwarów wiślanych. Dzięki montażowi oświetlenia i monitoringu, znacząco poprawi się bezpieczeństwo osób przebywających na bulwarach. Dodatkowo rewitalizacja zieleni wpłynie na estetykę terenu.
2. Projekt zakłada realizację na terenie Krakowa stacji napraw rowerów w liczbie 36 szt. oraz tablic informujących o czasie dojazdu do wybranych Parków rowerem lub pieszo w liczbie 10 szt.. Przyczyni się to do poprawy bezpieczeństwa i komfortu poruszania się rowerzystów i pieszych.
3. Projekt „Młynówka Królewska - najdłuższy park w Polsce!" zakłada a budowę ścieżki wzdłuż koryta Młynówki Królewskiej, nowy fragment drogi rowerowej oraz nowoczesny plac zabaw. Nowa ścieżka oraz droga rowerowa zapewni użytkownikom komfort poruszania się, zwiększy bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów a także poprawi walory estetyczne wskazanego terenu. Doadtkowo, nowy plac zabaw będzie dogodną przestrzenią dla dzieci.
4. Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Balickiej, ul. Zakliki z Mydlnik i ul. Myczkowskiego poprawi bezpieczeństwo w tym rejonie , oraz poprawi komunikację pomiędzy dzielnicami, a także usprawni ruch na tym skrzyżowaniu oraz zwiększy bezpieczeństwo pieszych w obrębie istniejących przejść dla pieszych.
5. „Ogród deszczowy dla każdej dzielnicy!" pozytywnie wpłynie na mikroklimat, ogrody deszczowe podniosą jakość życia i poprawia czystość wód – zarówno tych podziemnych jak i powierzchniowych. Zmniejszają ilość wód spływających do kanalizacji jak i poprawiają jakość odprowadzonych wód opadowych.
6. Bardzo pożytecznym pomysłem jest wprowadzenie patroli tramwajowych na ulicy Długiej co zapobiegłoby zatrzymywaniom tramwajów przez nieprawidłowym parkowaniem pojazdów wzdłuż całej ulicy.
7. Inicjatywa „Gdzie sztuka spotyka się z nauką" to zajęcia edukacyjno-twórcze, mające na celu popularyzację a wśród mieszkańców Krakowa nauk ścisłych oraz kultury i sztuki. Poprzez udział w warsztatach mieszkańcy Krakowa poznają zastosowanie nauk ścisłych w codziennych aspektach życia, w tym także rolę nauk ścisłych w sztuce. Celem projektu jest również integracja międzypokoleniowa, poznanie tradycyjnych i nowoczesnych metod tworzenia – czyli od papieru po ekran monitora, tabletu czy tablicy interaktywnej.
8. "Nowości wydawnicze i ich autorzy w Bibliotece Kraków" przyczyni się do rozszerzenia oferty usług Biblioteki Kraków, pozyskania nowych czytelników i zaspokojenia potrzeb mieszkańców miasta. Planowane spotkania i warsztaty będą odpowiedzią na oczekiwania kulturalne młodzieży krakowskiej.
9. „Bezpiecznie nad wodą" przyczyni się do poprawy w sposób pośredni i bezpośredni poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Krakowa poprzez zwiększenie możliwości udzielenia sprawnej i profesjonalnej pomocy ludziom, którzy znajdą się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia z powodu niekontrolowanego upadku do wody
10. Projekt „Cudze chwalicie, swego nie znacie - Wycieczki po Polsce i po Kresach Wschodnich” będzie sprzyjać zapoznaniu młodzieży z ojczystą przyrodą, zabytkami, muzeami. Będzie elementem wychowania obywatelskiego i patriotycznego oraz może pomóc w zwróceniu uwagi młodzieży na inną formę spędzania wolnego czasu niż nadmierne korzystanie z gadżetów elektronicznych.

Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Zobacz również

Akcja ratownicza w Dunajcu koło Tarnowa. Strażacy wyciągali z wody... byka

Akcja ratownicza w Dunajcu koło Tarnowa. Strażacy wyciągali z wody... byka

Węże, skorpiony i rzadkie rośliny. Miłośnicy egzotyki mogli być usatysfakcjonowani

Węże, skorpiony i rzadkie rośliny. Miłośnicy egzotyki mogli być usatysfakcjonowani

Polecamy

Akcja ratownicza w Dunajcu koło Tarnowa. Strażacy wyciągali z wody... byka

Akcja ratownicza w Dunajcu koło Tarnowa. Strażacy wyciągali z wody... byka

W Krakowie trwa festiwal Off Camera. Sebastian Dela w Miasteczku Festiwalowym

W Krakowie trwa festiwal Off Camera. Sebastian Dela w Miasteczku Festiwalowym

Oceniamy piłkarzy Cracovii za mecz z Motorem Lublin

Oceniamy piłkarzy Cracovii za mecz z Motorem Lublin