
Bieżanów-Prokocim
1. Doposażenie parku Aleksandry sprawi, ze powstaną w nim nowe strefy relaksu dla mieszkańców, co pozwoli na integrację zarówno dzieci jak i rodziców zamieszkujących najbliższą okolicę. Montaż nowych elementów małej architektury da możliwość na wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.
2. Co jakiś czas Kraków jest jest narażony na powodzie i podtopienia. Rozwój urbanistyczny miasta sprawia że jest coraz mniej gruntu chłonnego i dlatego każda woda stanowi coraz większe zagrożenie mieszkańców i przyległych terenów. Zakup pompy pozwoli na ograniczenie szkód wynikających z tego typu anomalii występujących na ternie dzielnicy.
3. Projekt „Dzielnicowy Szlak Pamięci” ma charakter edukacyjny – dzięki jego realizacji wzrośnie świadomość mieszkańców o historii tego obszaru Krakowa. Realizacja zadania jest związana z koniecznością systematycznego czyszczenia instalacji oraz z ewentualnymi naprawami w przypadku dewastacji.
4. Rewitalizacja stawów w Parku Lilli Wenedy u polega na oczyszczeniu stawu w Parku w celu przywrócenia naturalnego charakteru okolicy. Rewitalizacja ma na celu uratowanie ginących populacji żyjących w stawie i przywrócenie mu dawnego wyglądu poprzez uporządkowanie roślinności przybrzeżnej.

Podgórze
1. Projekt zakłada ustawienie ekranu LED wraz z czujnikiem smogu przy pętli tramwajowej w Łagiewnikach Pętla w Łagiewnikach jest głównym punktem przesiadkowym w tej części Krakowa dla osób przyjeżdżających do miasta z okolicznych miejscowości i wsi. Mając na uwadze fakt, że smog jest obecnie poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia ustawienie tablicy LED informującej o zanieczyszczeniu powietrza w kolejnym punkcie miasta pozwoli monitorować stan powietrza w Krakowie szerszemu gronu mieszkańców i przyjezdnych.
2. Projekt " W zdrowym ciele - zdrowy duch!" ma na celu przeprowadzenie zajęć gimnastycznych z elementami korekcyjnymi. Realizacja zadania bezpłatnych zajęć gimnastycznych oraz warsztatów nordic walking ma na celu rozwój, doskonalenie i odnowę sprawności psychofizycznej.
3. Projekt przewiduje odremontowanie tj. wyrównanie zapadniętych płyt na całej długości schodów od ul. Tatrzańskiej aż do ul. Rękawka. Poprawi to stan bezpieczeństwa pieszych poruszających się po schodach. Dodatkowo odnowienie istniejącego odmalowania schodów i napisów oraz jego kontynuacja na dalszej części schodów od ul. Potebni do ul. Rękawka spowoduje, że schody na całej ich długości będą tworzyły spójną graficznie całość.
4. Projekt zakłada wybudowanie przejścia dla pieszych z przejazdem dla rowerów przez ul. Lipską na wysokości ul. Węglarskie: wymalowanie pasów, przejście przez torowisko tramwajowe, przejazd dla rowerów, ustawienie znaków, montaż sygnalizacji świetlnej. Okolica ta cechuje się dużym natężeniem ruchu samochodowego , a brak jest połączenia dla pieszych i rowerzystów pomiędzy osiedlami i znajdującymi się po drugiej stronie ul. Lipskiej sklepem i zalewem Bagry pełniącym coraz większą funkcję rekreacyjną dla okolicznych mieszkańców.

Czyżyny
1. Projekt zakłada sfinansowanie rewitalizacji w ramach budżetu obywatelskiego i stworzenie atrakcyjnego miejsca nie tylko dla małych dzieci miejsca, gdzie będzie można aktywnie spędzić czas. Remont placu zabaw poprawi jakość życia osób korzystających z niego , jak i bezpieczeństwo najmłodszych na co dzień.
2. Teren w okolicy dawnego lotniska jest usytuowany w bezpośredniej bliskości gęstej zabudowy. Niewielki, ciekawie wyposażony ogólnodostępny park wspaniale uzupełni przestrzeń publiczną jako miejsce powszednich spotkań dla małych i dużych, dając szansę na wzmocnienie relacji sąsiedzkich oraz wypoczynek w otoczeniu przyrody.
3. Projekt „przyjazne schody” zakłada wykonanie przebudowy schodów łączących ul.Wysockiej z ul. Nowohucką wraz z wykonaniem rynny dla rowerów oraz oświetleniem. W chwili obecnej schody są wąskie i strome. Wykonanie przebudowy schodów znacznie poprawi komfort i bezpieczeństwo pieszych.
4. Odnowienie siłowni na Dywizjonu 303 na placu zabaw ma na celu aktywizacje lokalnej społeczności w tak ważnych aspektach jak zdrowie czy kultura fizyczna. Projekt zakłada dążenie do zachęcenia do aktywnego, zdrowego trybu życia lokalnej społeczności. Uprawianie sportów poprawia również samopoczucie i korzystnie wpływa na stan zdrowia, a nowoczesne urządzenia pomogą zachęcić mieszkańców do codziennych ćwiczeń. s

Mistrzejowice
1. Modernizacja placu zabaw zwiększy atrakcyjność terenów. Nowe miejsce rekreacji dla rodzin z dziećmi Integracja mieszkańców. Dodatkowo teren zyska funkcje edukacyjną i informacyjną, dzięki tablicą interaktywnym. Remont placu zabaw poprawi jakość życia osób korzystających z niego na co dzień.
2. Prenumerata zapewni mieszkańcom dzielnicy dostęp do aktualnej prasy w osiedlowej bibliotece. Potrzeba budowania kolekcji komiksów, która zainicjowana została w poprzednich edycjach Budżetu Obywatelskiego nadal jest istotna, co zaznaczono w zgłoszonym projekcie. Zakup nowości wpłynie na atrakcyjność oferty biblioteki
3. Projekt "Zdrowy Kręgosłup" dotyczy grupowych zajęć sportowo - rekreacyjnych dla osób dorosłych, kobiet, mężczyzn, mieszkańców dzielnicy.