
Dębniki
1. „Czytam - gram – słucham!” to inicjatywa zakupu komiksów, audiobooków i gier planszowych, co bezpośrednio wpłynie na rozszerzenie oferty Filii nr 31 Biblioteki Kraków. Projekt ułatwi również mieszkańcom Dzielnicy dostęp do nowości wydawniczych.
2. Umiejętność programowania ma duże znaczenie dla rozwoju i edukacji dziecka, które z odbiorcy treści obecnych w Internecie staje się twórcą nowych wartości. Realizacja warsztatów programowania uświadamia dzieciom, że korzystanie z komputera nie musi oznaczać jedynie zabawy, tj, np. gier czy oglądania kreskówek, ale może prowadzić do samodzielnego tworzenia.
3. „Nie daj się zalać!” – Co jakiś czas Kraków jest jest narażony na powodzie i podtopienia. Rozwój urbanistyczny miasta sprawia że jest coraz mniej gruntu chłonnego i dlatego każda woda stanowi coraz większe zagrożenie mieszkańców i przyległych terenów. Zakup pompy pozwoli na ograniczenie szkód wynikających z tego typu anomalii.
4. Projekt zakłada budowę oświetlenia przy ul. Spacerowej na nieoświetlonym odcinku ok. 670 mb - od posesji nr 15 do 75.Zaproponowana przez Wnioskodawcę budowa oświetlenia przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu poruszania się mieszkańców.
5. Wybudowanie skwerów przy Ludwinowie (os. Podwawelskie) zapewni nowe miejsca odpoczynku dla mieszkańców i osób przebywających we wskazanej okolicy. Zadanie wpłynie na poprawienie jakości okolicy. Dodatkowe nasadzenia poprawią estetykę miejsc, a mała architektura stworzy to miejsce przyjaznym dla społecznej lokalności.

Łagiewniki-Borek Fałęcki
1. Doposażenie placu zabaw w Parku Solvay w nowe urządzenia zabawowe zwiększy atrakcyjność placu zabaw. Nowe urządzenia będą służyły rekreacji rodzin z dziećmi oraz integracji, dadzą możliwość aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.
2. "Siłownia pod chmurką" w Parku Solvay t ma na celu zwiększenie atrakcyjności okolicy oraz aktywizacje lokalnej społeczności w tak ważnych aspektach jak zdrowie czy kultura fizyczna. Głównym założeniem, jest dążenie do aktywnego, zdrowego trybu życia młodzieży, dorosłych, oraz osób w wieku emerytalnym, jak i rencistów i osób niepełnosprawnych

Swoszowice
1. Projekt zakłada remont wskazanych ulic i chodników w osiedlach dzielnicy: Opatkowice, Kliny, Swoszowice do wysokości wskazanych środków. Wskazane w projekcie ulice (Kłuszyńska, Judyma, Szybisko) cechują się dużym natężeniem ruchu. Zaproponowane remonty przyczynią się poprawienia jej estetyki, ułatwią korzystanie z infrastruktury miejskiej i zwiększą bezpieczeństwo i komfort pieszych i pojazdów.
2. Realizacja „Hip hop - śpiewać każdy może” odpowiada na potrzeby młodzieży i będzie skutkować poszerzeniem oferty kulturalnej dla tej grupy wiekowej. Zatrudnienie specjalistów od hip-hopu pozwoli młodzieży rozwijać muzyczną pasję w profesjonalny sposób. Długoterminowym efektem będzie również założenie grup hip-hopowych, które będą kontynuować działalność artystyczną, w tym koncertować.
3. Utworzenie klombów kwietnych pozwoli na polepszenie walorów estetycznych okolicy. Pojawią się kolejne powierzchnie zielone zdolne do absorbcji zanieczyszczeń. Dzielnice zyskają elementy korzystnie wpływające na wizualne walory ulic, skwerów i parków a przebywanie w zielonych wnętrzach będzie sprzyjało pozytywnemu samopoczuciu mieszkańców.
4. „Biblioteka uczy, rozwija i bawi" – Zakup książek i audiobooków ułatwi dostęp do aktualnej oferty wydawniczej, a planowane spotkania, warsztaty, wyjścia do muzeów będą dodatkowym motywatorem do wyjścia z domu i skorzystania z oferty kulturalnej Dzielnicy i Miasta.

Podgórze Duchackie
1. Zaplanowane w projekcie „Informatyka - człowieku - bierz za rogi tego byka!” działania skierowane są do dorosłych mieszkańców Podgórza. Jego realizacja pozytywnie wpłynie na wzrost umiejętności i wiedzy odbiorców w zakresie obsługi komputera oraz sprzętów takich, jak m.in. telefon komórkowy, projektor, kamera cyfrowa. Wartością dodaną będzie możliwość wzajemnego poznania się osób z terenu dzielnicy poprzez wspólne uczestnictwo w warsztatach.
2. Projekt zakłada budowę chodnika pomiędzy przystankiem MPK (ul. Cechowa), a wejściem do Publicznego Przedszkola Sióstr Nazaretanek w Krakowie. Nowy chodnik stanowić będzie bezpośrednie dojście z przystanku autobusowego do przedszkola dla opiekunów i dzieci. Przyczyni się on do poprawy stanu technicznego infrastruktury w przedmiotowej lokalizacji oraz jej estetyki, ułatwi korzystanie z infrastruktury miejskiej i zwiększy bezpieczeństwo i komfort pieszych w drodze do przystanku i przedszkola.
3. Zakup obuwia tanecznego o dla dzieci z Zespołu Krakowiak pozwoli najmniejszym uczestnikom zajęć na udział w różnego rodzaju występach i przedstawieniach, bez względu na różnorodność podestów tanecznych czy zmieniające się warunki atmosferyczne (deszcz).Zakupione buty oprócz funkcji użytecznej, będą miały również walor estetyczny, który podniesie wartość artystyczną prezentowanego przez placówkę programu.
4. Zorganizowanie pikniku rodzinnego na Piaskach Nowych pomoże w integracji mieszkańców "starej" i "nowej" części osiedla Piaski Nowe. Pozwoli na nawiązanie nowych znajomości, umożliwi wymianę doświadczeń i pozwoli stworzyć poczucie wspólnoty.
5. Wykonanie oświetlenia przy Kuźni w Krakowie Piaskach Wielkich znacznie poprawi poczucie bezpieczeństwa mieszkańców ulicy oraz podniesie standard ich życia.