5 z 20
Prądnik Biały...
fot. Fot: Adam Wojnar/Polska Press

Prądnik Biały
1. Projekt Inteligentne ławki w IV zakłada montaż ławek z panelami solarnymi. Mieszkańcy będą mogli w komfortowy sposób skorzystać z gniazdek z wejściem USB. Innowacyjne rozwiązanie zwiększy atrakcyjność okolicy w której znajdą się ławki.
2. Realizacja projektu "W to mi graj na Prądniku: koncerty i pikniki." zaktywizuje społeczność lokalną w obszarze konstruktywnego spędzania czasu wolnego. Koncerty, w których udział wezmą zarówno dzieci, jak i dorośli pozytywnie wpłynie na rozwój międzypokoleniowej integracji sąsiedzkiej. Będą one bezpłatne i ogólnodostępne dla dzieci i dorosłych. Pikniki natomiast będą rozwijać relacje sąsiedzkie w swobodnej atmosferze. Projekt jest kontynuacją wydarzeń z roku 2019.
3. Zagospodarowanie skweru im. Marii Bobrzeckiej poprawi komunikację mieszkańców którzy będą mogli w komfortowy sposób spacerować po okolicznym terenie. Dodatkowe nasadzenia poprawią estetykę skweru, a mała architektura stworzy to miejsce przyjaznym dla społecznej lokalności.
4. Stworzenie wielopokoleniowego placu zabaw, rekreacji oraz zabaw dla dzieci i starszych w Parku Krowoderskim wpłynie na poprawę jakości wspólnej przestrzeni parkowej. W aspekcie funkcjonalnym - wzbogaci program dla użytkowników w różnym wieku, dając również możliwość rodzinnego spędzania wolnego czasu oraz uatrakcyjni przestrzeń pod względem wizualnym przy założeniu wykorzystania rozwiązań najwyższej jakości.
5. Udział w projekcie „Wakacje 2020 dla dzieci i młodzieży” gwarantuje czynne spędzanie czasu wolnego, integrację i wspólną zabawę. Umożliwi zainteresowane sportem dzieci i młodzieży z terenu całego Prądnika Białego.

6 z 20
Krowodrza...
fot. Andrzej Banas / Polska Press

Krowodrza
1. Park kieszonkowy i stoły do gry przy Szkole Podstawowej nr 5 w pożyteczny sposób zagospodaruje teren w okolicy. Dodatkowe nasadzenia poprawią estetykę miejsca, a mała architektura stworzy to miejsce przyjaznym dla społecznej lokalności. Park kieszonkowy może być atrakcyjną lokalizacją do integracji mieszkańców, pośród gęstej zabudowy.
2. „Zielone płuca Krowodrzy” to pomysł na powiększenie zasobów zieleni co korzystnie wpłynie na estetykę dzielnicy oraz poprawi jakość powietrza.
3. „Dni z programowaniem w szkołach podstawowych dzielnicy V” miałyby być szansą na poznanie nowych albo na doskonalenie już poznanych zainteresowań i umiejętności u dzieci. Celem projektu jest zorganizowanie przez placówkę kilkugodzinnych warsztatów z programowania dla dzieci z kilku szkół podstawowych Dzielnicy V Miasta Krakowa, aby uczestnicy tych zajęć mogli nauczyć się kodowania i zaznajomić się podstawowymi mechanizmami świata cyfrowego.
4. Realizacja projektu „Kultura szansą dla więźniów samotności i starości” wpłynie pozytywnie na funkcjonowanie osób starszych mieszkających na terenie Krowodrzy poprzez przeciwdziałanie wykluczeniu tej grupy osób, podniesienie jakości życia osób starszych oraz pełniejsze ich uczestnictwo w życiu społecznym i kulturalnym.
5. Projekt rewitalizacji Alei Słowackiego zakłada remont zlokalizowanego pomiędzy przejściami dla pieszych w pasie oddzielającym pasy ruchu (Al. Słowackiego 38 – ul. Krowoderska). Wskazana w propozycji lokalizacja cechuje się dużym natężeniem ruchu pieszego - zaproponowany remont chodnika przyczyni się do poprawy stanu technicznego infrastruktury.

7 z 20
Bronowice...
fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Bronowice
1. Płatne patrole Policji na terenie dzielnicy Bronowice to dobry pomysł, który przyczyni się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców.
2. Doposażenie placu zabaw przy ul. Młodej Polski zwiększy atrakcyjność placu zabaw. Nowe urządzenia będą służyły rekreacji rodzin z dziećmi oraz integracji, dadzą możliwość aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.
3. Projekt „Bądź jak Wyspiański - konkursy z nagrodami” odwołuje się do różnych dziedzin - sztuki, literatury, filmu, a także do historii i tradycji lokalnych Bronowic, bazując na sylwetce najwybitniejszego artysty związanego z tym regionem - Stanisławie Wyspiańskim. Buduje on tożsamość mieszkańców tej dzielnicy Krakowa i wzmacnia ich kompetencje kulturowe.
4. „Dolina Rudawy dla pieszych i rowerzystów!” zakłada budowę bezpiecznego wyniesionego przejścia dla pieszych przez ul. Na Błonie w ciągu Młynówki Królewskiej prowadzącym do doliny Rudawy. Ciąg Młynówka Królewska jest bardzo licznie uczęszczanym traktem spacerowo – rowerowym prowadzącym do atrakcyjnych terenów rekreacyjnych. Dodatkowo w przedmiotowym rejonie służy jako dojście do szkół, przedszkoli, sklepów, przystanków autobusowych i bloków.
5. Remont i modernizacja placu zabaw przy ul. Tetmajera pozwoli na uatrakcyjnienie tego terenu Doposażenie placu zabaw w urządzenia dla młodszych dzieci, pozwoli na integrację zarówno dzieci jak i rodziców zamieszkujących najbliższą okolicę. Uatrakcyjnienie miejsca zachęci do spędzania w nim czasu na zabawie i wypoczynku

8 z 20
Zwierzyniec...
fot. Andrzej Banas

Zwierzyniec
1. Projekt Czyste wały Rudawy ma na celu uświadomienie mieszkańców Krakowa jaki negatywny wpływ niesie za sobą zaśmiecanie. Rzeka Rudawa od lat służyła mieszkańcom jako miejsce spotkań, pikników i wspólnego odpoczynku. Od pewnego czasu obserwuje się znaczne zaśmiecenie wałów i samej rzeki. Kampania ma na celu przywrócenie rzece dawnej świetności oraz uświadomienie ludziom jak negatywne skutki niesie za sobą zaśmiecanie środowiska
2. Budowa mini skateparku którą zakłada projekt znacząco przyczyni się do propagowania sportu i rozwoju kultury fizycznej wśród lokalnej społeczności. Inwestycja wpłynie na poprawę jakości życia dzieci i młodzieży, miejsce może stać się czynnikiem integrującym mieszkańców dzięki rozwijaniu wspólnych pasji i umiejętności. Uprawianie sportów poprawia również samopoczucie i korzystnie wpływa na stan zdrowia.
3. Doposażenie placu zabaw przy ul.Orla w nowe urządzenia dla dzieci, pozwoli na integrację zarówno dzieci jak i rodziców zamieszkujących najbliższą okolicę. Uatrakcyjnienie miejsca poprzez ciekawe urządzenia jak choćby tyrolka zachęci do spędzania w nim czasu na zabawie. Dodatkowo montaż żagli zacieniających sprawi, że plac zabaw stanie się komfortowym miejscem, nawet w upalne dni.
4. Realizacja projektu siłowni pod chmurką przy Kopcu Kościuszki pozwoli na zachowanie kondycji oraz utrzymanie dobrej formy zarówno młodszych jak i starszych pokoleń. Dodatkowo wspomoże aktywność fizyczną osób z urazami poprzez wykonywanie nieforsownych ćwiczeń.
5. „Kwitnące Przegorzały”, czyli Montaż pergoli, którą zakłada projekt wpłynie na poprawę jakości wspólnej przestrzeni, pod względem funkcji wypoczynkowej. Dodatkowe nasadzenia zieleni znacząco podniosą walory estetyczne, jak i rekreacyjne miejsca, wpłyną pozytywnie na komfort życia, a przede wszystkim pergola wpłynie na jakość wypoczynku mieszkańców.

Pozostało jeszcze 11 zdjęć.
Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Polecamy

Sandecja lepsza w derbach Małopolski. Lider stracił jednak snajpera

Sandecja lepsza w derbach Małopolski. Lider stracił jednak snajpera

Na Kasprowym Wierchu resztki śniegu. W górach nadal jednak zagrożenie lawinowe

Na Kasprowym Wierchu resztki śniegu. W górach nadal jednak zagrożenie lawinowe

Groźne wypadki pod Krakowem! Zderzenie czterech samochodów i motocyklisty z autem

Groźne wypadki pod Krakowem! Zderzenie czterech samochodów i motocyklisty z autem

Zobacz również

Protestowali przeciwko zabijaniu zwierząt i targom łowieckim w Krakowie

Protestowali przeciwko zabijaniu zwierząt i targom łowieckim w Krakowie

Groźne wypadki pod Krakowem! Zderzenie czterech samochodów i motocyklisty z autem

Groźne wypadki pod Krakowem! Zderzenie czterech samochodów i motocyklisty z autem