
Lista ulic do zmiany według radnego Kosiora. Ul. Władysława Spasowskiego – Spasowski to czołowy polski filozof marksistowski okresu międzywojennego, pedagog, działacz komunistyczny i oświatowy. Po wybuchu wojny bezskutecznie próbował się przedostać się na ziemie zajęte przez ZSRR. W obawie przed aresztowaniem przez Gestapo popełnił samobójstwo.

Patroni ulic wymagający koniecznej zmiany wg IPN: ul. Jana Szwai. Szwaja przed wojną był nauczycielem wiejskim i działaczem Komunistycznej Partii Polski. W trakcie wojny organizował komórki Polskiej Partii Robotniczej i bojówki Gwardii Ludowej. Jedną z nich dowodził i napadał na polskie dwory ziemiańskie. Zabity przez Niemców.

Ul. Lucjana Szenwalda – Szenwald był poetą wyraźnie zafascynowanym komunizmem. Przed wojną był członkiem Komunistycznego Związku Młodzieży Polskiej. Po wybuchu wojny przeniósł się na tereny zajęte przez Związek Radziecki, gdzie solidaryzował się z głoszoną przez sowietów likwidacją państwa polskiego. Publikował propagandowe teksty na łamach „Czerwonego Sztandaru”. Dobrowolnie zgłosił się do Armii Czerwonej, później służył w armii Berlinga jako kronikarz. Zginął w wypadku samochodowym pod Lublinem.

Ul. Emila Dziedzica – Dziedzic był publicystą i poetą działającym w KPP. W trakcie wojny publikował w Krakowie w komunistycznym piśmie „Polska Ludowa”, uczestniczył w akcjach dywersyjnych. Zabity przez Niemców.