
Ul. Juliana Przybosia – Poeta, eseista i tłumacz, był przedstawicielem Awangardy Krakowskiej. Pod koniec I wojny światowej wstąpił do Polskiej Organizacji Wojskowej. Później walczył w obronie Lwowa przed Ukraińcami, a następne w wojnie polsko-bolszewickiej. W trakcie II wojny światowej wstąpił do Związku Radzieckich Pisarzy Ukrainy. Angażował się w budowę nowego ustroju, był dyplomatą w Szwajcarii, a później dyrektorem Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie. Również podpisał rezolucję ZLP z 1953 r. Wystąpił z PZPR w proteście po inwazji ZSRR na Węgry.

Ul. Macieja Słomczyńskiego – Pisarz i tłumacz tworzący pod pseudonimem Joe Alex. Znany przede wszystkim z licznych powieści kryminalnych i sensacyjnych. Przetłumaczył m.in. „Ulissesa” i „Podróże Guliwera”. Jako jedyny na świecie przetłumaczył wszystkie dzieła Szekspira. W trakcie II wojny światowej był w Armii Krajowej. Po wojnie na stałe osiadł w Krakowie. Jego podpis także znalazł się pod rezolucją ZLP.

Ul. Tadeusza Śliwiaka – Poeta, autor literatury dziecięcej, aktor. Pracował w krakowskich teatrach, m.in. w Teatrze Starym, a także w TVP Kraków. Był współzałożycielem krakowskiej grupy literackiej „Barbarus”. Był związany także z Piwnicą pod Baranami. Również podpisał rezolucję ZLP.

Park Jalu Kurka – Urodził się jako Franciszek Kurek, ale przez większość życia był znany pod przezwiskiem Jalu, które ostatecznie zmienił urzędowo na obowiązujące imię. Był poetą i prozaikiem, przedstawicielem Awangardy Krakowskiej. Laureat „Nagrody Młodych” Polskiej Akademii Literatury za powieść społeczno-obyczajową z życia ówczesnej wsi małopolskiej „Grypa szaleje w Naprawie”. Jego podpis również figurował pod rezolucją z 1953 r.