
Ulice do dyskusji – pisarze. Ul. Karola Bunscha - Polski pisarz historyczny, tłumacz literatury niemieckiej i angielskiej. Najbardziej znany z cyklu „Powieści piastowskie”. Opublikował także trylogię o Aleksandrze Wielkim i powieści rozgrywające się w czasach Jagiellonów. Podczas I wojny światowej wstąpił do Legionów Polskich, później walczył także w wojnie polsko-bolszewickiej. Służbę zakończył w stopniu porucznika. W trakcie II wojny światowej był uczestnikiem kampanii wrześniowej, później wstąpił do Armii Krajowej. Choć nie angażował się w działalność polityczną po wojnie, jego podpis znalazł się pod rezolucją Związku Literatów Polskich, która wyrażała poparcie dla władz PRL w związku z pokazowym, tzw. procesem krakowskim.

Ul. Jana Kurczaba - Pisarz, reżyser, dramaturg, publicysta, autor nowel, powieści obyczajowych oraz dla młodzieży, działacz społeczny, z wykształcenia inżynier chemii. Członek ZLP, jego podpis również znalazł się pod rezolucją ws. procesu krakowskiego. Główny założyciel amatorskiego zespołu teatralnego „Nurt” w Nowej Hucie.

Ul. Hanny Mortkowicz-Olczak - Poetka i pisarka żydowskiego pochodzenia, autorka wielu utworów dla dzieci i młodzieży. Jej podpis również znalazł się pod rezolucją ZLP.

Ul. Stefana Otwinowskiego – Prozaik, dramaturg i publicysta. Po wojnie mieszkał w Krakowie, gdzie w latach 1946-1956 był kierownikiem literackim tamtejszych teatrów. Pisał felietony i współredagował „Dziennik Literacki” i potem „Życie Literackie”. Jego podpis również znalazł się pod rezolucją ZLP.