
Ul. Bolesława Roi - Oficer Legionów Polskich, generał dywizji Wojska Polskiego w II RP, poseł Sejmu II kadencji, odznaczony Orderem Virtuti Militari. W momencie II wojny światowej chorował, później wspierał podziemny Polski Czerwony Krzyż. W 1940 został zatrzymany przez Niemców, trafił do obozu koncentracyjnego w Sachsenhausen, gdzie został zabity. Jedyna kontrowersyjność w życiorysie Roi? Po kryzysie przysięgowym podczas I wojny światowej odszedł z Legionów do wojska austriackiego, współpracował też z austriackim wywiadem.

Ul. Maksyma Rylskiego – Ukraiński poeta, tłumacz, publicysta, działacz społeczny polskiego pochodzenia, pracownik Akademii Nauk USRR, doktor honoris causa UJ od 1964 roku. Należał do generacji określanej jako „rozstrzelane odrodzenie”.

Ul. Władysława Broniewskiego - Poeta, przedstawiciel liryki rewolucyjnej, tłumacz. Był żołnierzem Legionów i uczestnikiem wojny polsko-bolszewickiej. W wolnej Polsce radykalizował się coraz bardziej i zbliżał do KPP. W 1939 napisał słynny wiersz „Bagnet na broń”. We wrześniu zgłosił się do wojska na ochotnika. Nie mógł pogodzić się z napadem ZSRR na Polskę. Został aresztowany przez NKWD, później wstąpił do armii Andersa. Po wojnie wrócił do Polski, gdzie tworzył poezję polityczno-propagandową. Odmówił jednak napisania słów nowego hymnu polskiego, o co prosił go Bierut.

Ul. Mrozowa – jedna z bardziej tajemniczych nazw ulic w Krakowie. Do końca nie wiadomo, jaka jest jej etymologia. Wskazuje się, że może pochodzić od nazwy jednego z projektantów pracujących przy budowie nowohuckiego kombinatu, niejakiego Morozowa. Przy nadawaniu nazwy ulicy zgubiono jedno „o”. Uważa się też, że jej nazwa może pochodzić od mrozu.