Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kraków. Noc Muzeów 2015 już 15 maja [BILETY, KOMUNIKACJA]

.
Noc Muzeów 2015 w Krakowie. Krakowska Noc Muzeów odbędzie się w nocy z 15 na 16 maja 2015 r. W jej ramach będzie można bezpłatnie zwiedzać wszystkie krakowskie muzea oraz wiele innych instytucji kulturalnych. Sprawdźcie program.

Krakowska Noc Muzeów w strugach deszczu [ZDJĘCIA]

WIDEO: Kraków. Noc Muzeów 2015 już 15 maja

Autor: Paulina Piotrowska/Gazeta Krakowska

Uroczyste otwarcie XII. edycji NOCY MUZEÓW rozpocznie się o godz. 18.00 w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora "Cricoteka" przy ul. Nadwiślańskiej 4.

„Noc światła w Muzeum" to hasło 12. Nocy Muzeów, która odbędzie się z piątku na sobotę z 15 na 16 maja. Noc Muzeów zostanie zainaugurowana 15 maja o godz. 18.00 w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka, przy ul. Nadwiślańskiej 4. W tegorocznej edycji Nocy weźmie udział 27 muzeów wraz z oddziałami. W sumie będzie to prawie 50 instytucji muzealnych.

Noc Muzeów 2015 w Krakowie - bilety
Wstęp do wszystkich placówek muzealnych biorących udział w Nocy Muzeów 2015 - w roku bieżącym jest bezpłatny, natomiast specjalnie na tą okazję wybita moneta w cenie 1 zł tradycyjnie będzie stanowić pamiątkowy gadżet dla kolekcjonerów.
Moneta i symboliczny bilet wstępu (do pobrania w każdym Muzeum) - uprawniają zwiedzających do wejścia oraz umożliwiają bezpłatny przejazd pojazdami komunikacji miejskiej.

Noc Muzeów 2015 w Krakowie - komunikacja
W związku z kolejną edycją Nocy Muzeów od godz. 18.00 (15 maja 2015 r.) do godz. 3.00 (16 maja 2015 r.) dla uczestników nocnego zwiedzania muzeów - bezpłatny przejazd środkami komunikacji miejskiej w Krakowie. Z bezpłatnego przejazdu będą mogły korzystać osoby okazujące specjalnie wydany żeton lub bilet muzealny (do pobrania w Muzeach biorących udział w Nocy Muzeów 2015).

Podczas Nocy udostępniane są wystawy stałe, zmienne oraz pomieszczenia muzealne na co dzień niedostępne dla zwiedzających. Organizatorzy przygotowują także na tę Noc specjalne atrakcje, jak: koncerty, warsztaty, prezentacje multimedialne, odczyty, pokazy walk rycerskich oraz specjalne oprowadzania z przewodnikiem. Biletem wstępu do wszystkich muzeów jest specjalnie wybita na tę okazję pamiątkowa moneta w symbolicznej cenie 1 złoty, którą można zakupić w muzeach uczestniczących w akcji. Upoważnia ona do nieograniczonego wstępu do placówek muzealnych biorących udział w projekcie i do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Stanowi także wartość numizmatyczną.

W tym roku partnerem Nocy Muzeów jest spółka PKP Intercity. Każdemu uczestnikowi Nocy Muzeów spółka proponuje promocję. Aby skorzystać z gratisowego przejazdu powrotnego, należy kupić jednorazowy bilet (wg taryfy normalnej lub z ulgą ustawową) na przejazd w terminie 15 maja i relacji w 2. klasie bezpośrednim pociągiem TLK, IC, EIC lub EIP. W czasie zwiedzania wystarczy zgłosić się z biletem po stempel muzeum lub innej instytucji kulturalnej uczestniczącej w Nocy Muzeów. Powracając z Nocy Muzeów pociągiem kategorii EIP, obowiązkowo należy pobrać w kasie biletowej nieodpłatny bilet dodatkowy ze wskazaniem miejsca. W pociągach kategorii TLK, IC, EIC – wskazanie miejsca możemy pobrać, jeżeli chcemy mieć pewność miejsca siedzącego.

Z okazji XII już edycji Nocy Muzeów w Krakowie także Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji przygotowało dodatkowe atrakcje. Uruchomione zostaną specjalne linie tramwajowe i autobusowe obsługiwane taborem zabytkowym, które będą kursować na następujących trasach:

· Linia tramwajowa 60 – Dajwór – Św. Wawrzyńca, Na Zjeździe, Limanowskiego, Krakowska, Św. Gertrudy, Dominikańska, Franciszkańska, Piłsudskiego, aleja 3 Maja – Cichy Kącik – aleja 3 Maja, Piłsudskiego, Franciszkańska, Dominikańska, Westerplatte, Pawia – Dworzec Towarowy- Kamienna, Długa, Basztowa – Dworzec Główny – Westerplatte, Starowiślna, Dajwór, Św. Wawrzyńca – Dajwór.

· Linia autobusowa 600 – Muzeum Armii Krajowej – Wita Stwosza, aleja 29 Listopada, Pawia, Warszawska, Basztowa, Lubicz, Kotlarska – Lipowa (w rejonie muzeum Schindlera) – Klimeckiego, aleja Powstania Warszawskiego, Lubicz, Pawia, Wita Stwosza – Muzeum Armii Krajowej.


Krakowska Noc Muzeów w strugach deszczu [ZDJĘCIA]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska