Kraków. Pacjenci Szpitala Klinicznego im. dr J. Babińskiego...

  Kraków. Pacjenci Szpitala Klinicznego im. dr J. Babińskiego zadbają o dziko żyjące koty

  Iwona Krzywda

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  Archiwum
  1/20
  przejdź do galerii

  Archiwum ©Fot. Polska Press

  Na terenie Szpitala Klinicznego im. dr. J. Babińskiego pojawiły się specjalne domki dla dziko żyjących kotów. Opieka nad tymi zwierzętami będzie kolejną formą terapii dla pacjentów z zaburzeniami psychicznymi, którzy trafiają do krakowskiej lecznicy.
  W nowym programie terapeutycznym – realizowanym w ramach budżetu obywatelskiego - biorą udział cztery oddziały stacjonarne szpitala im. Babińskiego w Kobierzynie. Lecznica w prezencie od krakowskiego magistratu otrzymała pięć specjalnie wykonanych, ocieplonych domków dla kotów, którymi będą opiekować się pacjenci.

  Zobacz galerię

  Schronienia dla dziko żyjących zwierząt stanęły w ogródkach przy oddziałach szpitalnych, pacjenci lecznicy mają więc do nich łatwy dostęp, a zachowanie „lokatorów” mogą podziwiać także z okien. Opieka nad kotami ma zaktywizować chorych, pomóc w wyrobieniu u nich nawyku systematycznych działań i przywróceniu poczucia odpowiedzialności za swoje czyny. Obowiązki pacjentów będą polegać nie tylko na dokarmianiu kotów, ale również dbałości o czystość ich domków czy odrobaczaniu.

  Jak podkreślają specjaliści, terapia poprzez kontakt ze zwierzętami domowymi często pozwala odsunąć myśli o własnej chorobie, działa mobilizująco i aktywizująco. Pacjenci szpitala im. Babińskiego już wcześniej dokarmiali dziko żyjące koty, dzięki środkom z budżetu obywatelskiego teraz tego rodzaju opieka stanie się jednym z programów terapeutycznych. Udział w nim jest dobrowolny.

  KONIECZNIE SPRAWDŹ:
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »