Park Reduta o powierzchni 7,8 hektara, zlokalizowany będzie pomiędzy ulicami Reduta, księdza Kuczkowskiego oraz rzeką Sudół. Koszt jego realizacji to 12,65 mln zł. Ma być gotowy w połowie roku. Choć coraz bardziej przypomina już park, to wciąż w wielu miejscach trwają intensywne prace, a zamiast zieleni na razie jest dużo błota.

Park Reduta powstał przy współudziale mieszkańców, którzy jego koncepcję opracowali na warsztatach zorganizowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej. Jego budowa ruszyła w połowie zeszłego roku.

Sercem parku będzie pawilon z przeznaczeniem na kawiarnię i miejsce spotkań dla mieszkańców. Będzie on posiadał taras na dachu będący miejscem na kino letnie. Całości dopełnią nasadzenia zieleni, można więc powiedzieć, że będzie to zielony pawilon.

Nie zabraknie miejsc do beztroskiej zabawy dla dzieci. Każda grupa wiekowa znajdzie coś dla siebie. Plac zabaw dla starszych dzieci będzie wielopoziomowy, a na murkach oporowych znajdą się rysunki. W parku wydzielone będą strefy oferujące mieszkańcom różne rodzaje spędzania czasu w zieleni.

W części „leśnej” będzie ścieżka spacerowa pomiędzy drzewami, przeznaczona dla biegaczy. Amatorzy aktywnej rekreacji będą mogli korzystać z boiska o trawiastej nawierzchni. Spokój i odpoczynek zapewni sad z wnętrzami przeznaczonymi do odpoczynku. Znajdą się tam leżaki oraz hamaki.

W sąsiedztwie drzew pojawią się huśtawki gniazda, z których korzystać będą mogli również dorośli przypominając sobie dziecięce zabawy. Odrobina beztroski z pewnością pozytywnie wpłynie na jakoś odpoczynku.

Park Reduta zaprasza również krakowian ze swoimi czworonogami. Odpowiednio oddalony od otaczających park zabudowań, urządzony wśród drzew, aby zapewnić odpowiednie zacienie znajdzie się psi park z torem agility do tresury.

POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

b]FLESZ: Rolnicy mają dość. “Stop syfowi z zagranicy” [/b]