Policjanci Centralnego Biura Śledczego, we wspólnej akcji z antyterrorystami dotarli do miejsc, w których magazynowano narkotyki oraz przetwarzano je na „postać handlową”. Akcja została precyzyjnie zaplanowana, z uwagi na duże zagrożenie posiadania przez sprawcę broni palnej oraz niebezpieczeństwo jej użycia. Działania wspierane były przez policyjnych antyterrorystów, którzy zabezpieczali likwidowanie nielegalnych magazynów narkotyków przez policjantów CBŚP.
W mieszkaniu, w którym składowano narkotyki, policjanci odnaleźli pistolet maszynowy „skorpion” kal. 7,62mm, rewolwer gazowy, materiały wybuchowe w postaci prochu strzelniczego oraz zapalnik do ładunków wybuchowych. W garażu, w którym przetwarzano amfetaminę zabezpieczono pistolet sygnałowy, amunicję, kamizelki kuloodporne, maczety i przedmioty z ukrytymi ostrzami.
W mieszkaniu zatrzymanego ujawniono natomiast odbezpieczony, gotowy do oddania strzału pistolet z wprowadzonym do komory nabojowej nabojem i odwiedzionym kurkiem. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 350 sztuk różnego rodzaju amunicji, w tym amunicji bojowej.
Zabezpieczono znaczne ilości płynnej amfetaminy, ponad 3 kg MDMA (z którego produkowane są tabletki extasy), ponad 170 gramów kokainy, kilkanaście gramów mefedronu. W garażu, w którym znajdowało się „laboratorium” do przetwarzania płynnej amfetaminy w jej krystaliczną (handlową) postać odnaleziono 2 kilogramy świeżo wyprodukowanego siarczanu amfetaminy.
Policjanci zabezpieczyli odczynniki chemiczne, przyrządy do przetwarzania narkotyku oraz przedmioty służące do konfekcjonowania środków odurzających, w tym między innymi wagę oraz opakowania wykorzystywane do hurtowej dystrybucji narkotyków.
Z zabezpieczonej płynnej amfetaminy można by wytworzyć kilkadziesiąt kilogramów wysokiej jakości handlowej postaci amfetaminy - siarczanu amfetaminy. Szacunkowa czarnorynkowa wartość przejętych narkotyków w przypadku ich przetworzenia i wprowadzenia na rynek mogłaby osiągnąć kilkaset tysięcy złotych.
Na podstawie zgromadzonego i przekazanego prokuraturze materiału, prokurator prowadzący śledztwo przedstawił zatrzymanemu zarzuty związane z przetwarzaniem, posiadaniem znacznych ilości środków odurzających oraz przygotowaniem ich do wprowadzenia do obrotu, jak też zarzuty nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji.
Wobec podejrzanego sąd rejonowy, na wniosek prokuratora, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków Nowa Huta.