FLESZ - Jest projekt zmian w kodeksie pracy

- Wystawa, a na pewno jej dolny poziom, nie jest dla dzieci. Instalacja artystyczna w piwnicy ma wstrząsnąć oglądającym. Składają się na nią m.in. fotografie - pisał krakowski społecznik Mateusz Jaśko, prowadzący na Facebooku profil "Co jest nie tak z Krakowem", informując o uruchomieniu galerii.
Aktywista ma nadzieję, że dzięki zaangażowaniu artystów uda się wywołać ponowną refleksję nad trwającą wojną i zatrzymać proces przyzwyczajania się do niej.
- Zdecydowana większość prac będzie miała opis - co przedstawia, kim jest autor itp. To ważne, bo prezentowane prace niosą ze sobą określony przekaz, historię - mówi Mateusz Jaśko. Jako przykład podaje prace Ukrainki Olgi Wilson, które znalazły się na wystawie. Autorka w każdej z nich opowiada jakąś prawdziwą, konkretną historię.
Wystawa z czasem może się powiększać - takie jest założenie organizatorów. "Jeżeli ktoś z Was chciałby dołożyć również swoją pracę, piszcie śmiało na [email protected]" - zachęca w mediach społecznościowych Mateusz Jaśko.
Godziny otwarcia galerii: wtorek w godz. 9-16, czwartek 9-16, a w weekendy od 12 do 20.
- Oto najbardziej nieokiełznany park kieszonkowy w Krakowie. Królują w nim... chwasty!
- Wyjątkowe i bardzo tanie domy do remontu wystawione na sprzedaż w Małopolsce!
- Ogrody Sióstr Klarysek. Zobaczcie sami, jak tam pięknie ZDJĘCIA
- Masny Ben w klubie Energy2000, czyli grube balety w przytkowickiej dyskotece
- Trasa Łagiewnicka wygląda na gotową. Kiedy pojedziemy nową drogą?