Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Rozpoczęto budowę tężni nad Bagrami. Powstaną też nowe przebieralnie, toalety i boisko [ZDJĘCIA]

Piotr Tymczak
Piotr Tymczak
Nad Bagrami rozpoczęły się prace związane z kolejnym etapem zagospodarowania terenu wokół zalewu. Powstanie tam m.in. tężnia solankowa i nowe przebieralnie. Już funkcjonuje natomiast oświetlenie na wschodniej części terenu.
Nad Bagrami rozpoczęły się prace związane z kolejnym etapem zagospodarowania terenu wokół zalewu. Powstanie tam m.in. tężnia solankowa i nowe przebieralnie. Już funkcjonuje natomiast oświetlenie na wschodniej części terenu. Jacek Bednarz/Facebook, vostok design
Rozpoczęły się prace związane z kolejnym etapem zagospodarowania obszaru w rejonie Zalewu Bagry. Powstanie tam tężnia solankowa, nowe zaplecze sanitarne i przebieralnie. W ramach prac wykonana zostanie kontynuacja modernizacji alejek w kierunku klubu Horn z nowym oświetleniem parkowym i montażem nowej małej architektury.

FLESZ - Parki kieszonkowe. Nowość w mieście

- Prace związane są z realizacją dwóch zwycięskich zadań z budżet obywatelski miasta Krakowa w rejonie Zalewu Bagry. Wykonawca w ostatnich dniach uzyskał pozwolenie na budowę tężni solankowej co umożliwia rozpoczęcie prac budowlanych - informuje Jacek Bednarz, radny z prezydenckiego klubu "Przyjazny Kraków", także radny Dzielnicy XIII Podgórze, zaangażowany w doprowadzenie do realizacji kolejnych etapów zagospodarowania terenów wokół Zalewu Bagry.

Zaczynali jako studenci inwestując niewielkie oszczędności w przebudowę strychu. Później zaczęli robić karierę w biznesie i wzięli się za najwyższy budynek Krakowa z kompleksem biurowym za około 100 milionów euro! Architekt Szymon Duda i adwokat Henryk Gaertner stworzyli perfekcyjny biznesowy duet i po dziesiątkach lat odczarowali krakowskiego szkieletora.30 września 2020 zakończyła się budowa kompleksu Unity Centre. W skład tego zespołu biurowców wchodzi Unity Tower, najwyższy budynek w mieście o wysokości 102,5 metra. To oznacza, że era "szkieletora" definitywnie przeszła do historii, która trwała od 1968 r. W tym czasie budynek i ludzie z nim związani przechodzili wiele różnych przygód, niespodziewanych zwrotów akcji. Zacznijmy więc od początku.

Kraków. Kto za miliony odczarował szkieletora przy rondzie M...

Tam przywieziona została pierwsza partia materiału na tężnie, który czasowo składowany jest przy przejściu pomiędzy ulicami Kozią i Bagrową. Wykonawca ogradza również teren placu budowy pomiędzy nowymi alejkami (część wschodnia) i górką przed klubem Horn.

Przy parkingu przy ul. Koziej rozpoczęły się prace demontażu strych toalet i przebieralni. -

Wszystkim nam dobrze znane niebieskie blaszaki znikną bezpowrotnie. Wykonawca zgodnie z projektem wykona nowe zaplecze sanitarne i przebieralnie. W ramach prac wykonana zostanie kontynuacja modernizacji alejek w kierunku klubu Horn z nowym oświetleniem parkowym i montażem nowej małej architektury

- dodaje radny Jacek Bednarz.

Jak informują w Zarządzie Zieleni Miejskiej nowa toaleta będzie się składać ze spełniających odpowiednie normy i wymogi higieny obiekty, łatwe do utrzymania w czystości oraz dostosowane do użytku dla osób niepełnosprawnych. - Projekt toalety oparty jest o gotowe elementy zestawione ze sobą i wbudowane w konstrukcję częściowo obudowanym pergolą i pokrytą deskowaniem. Dla urozmaicenia obiektu jak i wtopienia go w otaczający krajobraz projektuje się cięgna pod pnącza i zieleń otaczającą. W pobliżu toalety planuje się remont zniszczonego boiska do koszykówki i przeznaczenie go pod boisko wielofunkcyjne z piłkochwytami - wyliczają w ZZM.

W ramach prac wykonana ma także zostać modernizacja plaży i boiska do siatkówki plażowej. - Teren inwestycji został ogrodzony. Prosimy o nie korzystanie z terenów placu budowy. Mam nadzieję że inwestycje zostaną ukończone przed nowym sezonem 2021 - podkreśla radny Jacek Bednarz.

Wcześniej informował, że na wschodniej części terenu przy Zalewie Bagry podłączono lampy do zasilania, co pozwala oświetlać alejki po zmroku. - Ważne, że udało się to wprowadzić już na okres jesienno-zimowy, kiedy wcześnie robi się ciemno - zaznacza radny Jacek Bednarz.

Niezrealizowane projekty i inwestycje w Krakowie. Zobacz, ja...

W ZZM przypominają, że w tym roku zrealizowana została większość prac w części wschodniej Parku Bagry Wielkie w tym zostały wybudowane alejki parkowe, mała architektura, pergola wypoczynkowa, tor flowpark (służy do zwiększenia sprawności fizycznych, ruchowych oraz siły poszczególnych partii mięśniowych) dla dzieci i starszych użytkowników, plaża ze stanowiskami dla ratowników oraz przebieralnia wraz z zagospodarowaniem zieleni. W zakres prac wchodziło również oświetlenie które już funkcjonuje. - Do realizacji w zakresie wschodniej części Bagrów została modernizacja ul. Grochowej oraz budowa slipu zaplanowana na przyszły rok. Wyznaczenie takiego terminu prac wynika z faktu, iż na Bagrach powstaje tężnia solankowa, której budowa wymaga odpowiedniego zaplecza. Taka kolejność prac nie wprowadza kolizji, która mogłaby doprowadzić do zniszczenia wykonanych prac w trakcie budowy tężni - wyjaśniają w ZZM.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska