Stworzone przez studentów ASP instalacje świetlne pojawią się w Parku Bednarskiego w ramach Krakowskiego Tygodnia Start-upów. Projekt, na który pieniądze dało miasto kosztował 40 tys. zł.
- Teraz największym wyzwaniem jest pogoda - mówi prof. Grzegorz Biliński, wykładowca Wydziału Intermediów i Wydziału Architektury Wnętrz ASP. - Część instalacji jest wrażliwa na pogodę. Jeśli będzie deszcz, wilgoć, będziemy zmuszeni przenieść je do środka.
Najważniejszym elementem projektu jest światło. Dlatego najpełniej można go będzie podziwiać po zmierzchu. W instalacji zostanie wykorzystane m.in. drzewo z falami mózgowymi.
- Sztuka współczesna nie odnosi się już tylko do estetyki - zwraca uwagę prof. Alicja Bilińska z ASP. - Dzieło sztuki jest narzędziem badawczym, poznawczym.
W czasie trzech dni w parku odbywać się będą też wydarzenia teatralne, performance.
- Chcielibyśmy stworzyć pewien mt, wydobyć to, co jest, uczynić z parku przestrzeń artystyczną, która będzie działać przez cały czas, będzie wyznacznikiem, zachętą do wyjścia z domu - mówi prof. Biliński. - Ten teren ma wiele walorów, w tym krajobrazowych. Nie chcemy być postrzegani czysto akademicko. Chcemy uczestniczyć w tym, co dzieje się w mieście. Poza tym warto uczyć dzieci i młodzież wrażliwości już od najmłodszych lat.
WIDEO: Czy produkcja żywności bez pestycydów jest możliwa?
Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news
Follow https://twitter.com/gaz_krakowska