Głębia Spojrzenia jest dedykowana społeczności akademickiej, pragnącej rozwijać zainteresowanie fotografią i chętnej do przedstawienia swojej twórczości szerszej widowni. Co jest potrzebne, aby wziąć udział w konkursie? Pasja i serce włożone w pracę. Nie liczą się pieniądze wydane na sprzęt fotograficzny, lecz wrażliwość artystyczna osoby stojącej za obiektywem. Odkrywanie nowych talentów to główna idea przyświecająca Głębi Spojrzenia. Prace można przesyłać w trzech kategoriach tematycznych:
- Kategoria I: Postacie w migawce – human story: portrety osób znanych i nieznanych, grupy społeczne, sylwetki.
- Kategoria II: Dzieła codzienności - fotofelieton: wycinek rzeczywistości.
- Kategoria III: Historie prawdziwe - mały fotoreportaż (3 fotografie).
Prace będą oceniane przez profesjonalne jury. W poprzednich edycjach byli to między innymi: Bartłomiej Jurecki (fotoreporter Tygodnika Podhalańskiego), Mateusz Skwarczek (fotoreporter Gazety Wyborczej) czy Maksymilian Rigamonti (fotografujący dla Dziennika Gazety Prawnej).
Zwycięskie fotografie zostaną zaprezentowane na uroczystym wernisażu w jednym z krakowskich lokali. Tam również laureaci otrzymają tematyczne nagrody, które pozwolą na dalszy rozwój fotograficznej pasji. Poprzednie edycje przyciągały uwagę zarówno studentów, jak i mediów. Każdego roku zostaje nadesłanych kilkaset prac, co potwierdza zainteresowanie konkursem.
Fotografie wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową należy przesłać na adres: [email protected]. Karta zgłoszeniowa oraz pełen regulamin znajdują się na stronie internetowej www.glebiaspojrzenia.com.pl. Więcej informacji na temat Głębi Spojrzenia znajduje się także w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/glebia.spojrzenia/ oraz na instagramowym profilu: @glebiaspojrzenia.
Organizatorem Konkursu jest Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ.
POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:
WIDEO: Barometr Bartusia. Tylko rozwój gospodarki zapewni środki na „piątkę Kaczyńskiego”
