MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wernisaż wystawy "Arboretum Krzysztofa Pendereckiego" 23 czerwca w Galerii UFF w Filharmonii Krakowskiej

OPRAC.:
Paweł Gzyl
Paweł Gzyl
„Arboretum Krzysztofa Pendereckiego"
„Arboretum Krzysztofa Pendereckiego" Tamara Pieńko
Organizatorzy zapraszają na wystawę zdjęć Tamary Pieńko zatytułowaną „Arboretum Krzysztofa Pendereckiego" w Galerii UFF w foyer Filharmonii Krakowskiej. Wernisaż połączony z oprowadzeniem autorskim odbędzie się w najbliższą niedzielę, 23 czerwca o godz. 16.

W projekcie „Arboretum Krzysztofa Pendereckiego” zaprezentowane są zdjęcia, które obrazują miłość Krzysztofa Pendereckiego do muzyki i natury. Stanowią nacechowaną tajemniczością artystyczną dokumentację ogrodowej partytury „napisanej” przez Pendereckiego.

Projekt powstał z okazji 90. urodzin kompozytora. Tamara Pieńko przez kilka miesięcy eksplorowała i fotografowała arkadyjską przestrzeń, którą Krzysztof Penderecki stworzył i z której czerpał moc, zarówno w życiu artystycznym, jak i prywatnym – ogród w Lusławicach. Zdjęcia powstały już po śmierci kompozytora i stanowią osobistą próbę odczytania wielowymiarowych przekazów, które po sobie pozostawił.

Tamara Pieńko to fotografka, portrecistka, pomysłodawczyni i założycielka Fundacji S he for Art, wspierającej projekty edukacyjne i artystyczne o charakterze społecznym. Efekty jej pracy twórczej można znaleźć w prasie, wydawnictwach książkowych i agencjach reklamowych. Ma w swoim dorobku portrety polskich osobistości ze świata kultury, sztuki, sportu i polityki.

W ostatnich latach skupiała się przede wszystkich na projektach autorskich, podejmujących ważne, często niełatwe tematy. Jest artystką o niezwykłej wrażliwości. Za pośrednictwem obiektywu staje się powierniczką ludzkich emocji oraz nastrojów, które ze szczególną uważnością uwidacznia na swoich zdjęciach. Interesują ją kadry niebanalne, dotykające prawdy i głębi fotografowanej przestrzeni, która w jej ujęciu zyskuje ostrość, zachowując jednocześnie delikatność i nutę tajemniczości.

Galeria UFF to projekt powstały dzięki współpracy Filharmonii Krakowskiej z Fundacją UFF, zajmującą się edukacją wizualną i estetyczną dzieci i młodzieży, organizacją warsztatów fotograficznych i filmowych, spotkań z twórcami, fotografami, operatorami i reżyserami. Celem projektu „Galeria UFF” jest promocja fotografii jako ważnej dziedziny sztuki współczesnej, a w szczególności polskich artystów fotografów.

Rewolucja w rozwodach: Notariusz i USC zamiast sądu?

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska