https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Uniwersytet Ekonomiczny wykształci przyszłą kadrę międzynarodowych firm

Anna Piątkowska
Opracowanie:
GBS to pionierski kierunek w Polsce
GBS to pionierski kierunek w Polsce Aneta Zurek / Polska Press
Uniwersytet Ekonomiczny zainaugurował nowy kierunek studiów. Global Business Services (GBS) to pionierski kierunek w Polsce, który został stworzony od podstaw przez biznes i naukę jako odpowiedź na ciągły rozwój sektora usług biznesowych. Studia licencjackie wykształcą przyszłych pracowników międzynarodowych firm.

FLESZ - Pół miliona pozwoleń na pobyt w Polsce. Polska liderem w UE

od 16 lat

Global Business Services (GBS) to kierunek studiów licencjackich, 3-letnich, stacjonarnych, który powstał we współpracy ze Związkiem Liderów Sektora Nowoczesnych Usług Biznesowych (ABSL). Jest to pierwszy kierunek studiów licencjackich, który przygotuje studentów do rozwoju międzynarodowej kariery w centrach biznesowych, należących do największych firm na świecie.

Studenci będą mogli wybrać trzy ścieżki edukacyjne:

  • Zarządzanie projektem międzynarodowym (International project management) – poświęcone realizacji projektów w międzynarodowym otoczeniu, co związane jest z uwzględnieniem wielokulturowości i doborem odpowiednich podejść i metod pomocniczych (design thinking, agile, itp.).
  • Analityka biznesowa (Business Intelligence) – dostarcza wiedzy o technologii inteligentnej analizy danych oraz umożliwia zdobycie praktycznych umiejętności przekształcania surowych danych w użyteczną informację biznesową.
  • Zarządzanie marką (Brand management) – koncentruje się na kształtowaniu marki w środowisku międzynarodowym, z wykorzystaniem systemowego podejścia do marki, w tym marki osobistej, pracodawcy, badań ukierunkowanych na użytkownika.

– Program studiów GBS został stworzony we współpracy z przedstawicielami globalnych firm, którzy byli zaangażowani w dobór treści kształcenia. Studenci, już od pierwszego roku będą mieli zajęcia i praktyki w centrach usług, co umożliwi im dostęp do liderów międzynarodowych korporacji w trakcie całego okresu nauczania. Potencjalne miejsca pracy przyszłego absolwenta GBS to sektor usług dla biznesu, który obejmuje: informatykę, finanse, rachunkowość, logistykę, zarządzanie zasobami ludzkimi i działania badawczo-rozwojowe – podkreślił dr hab. Stanisław Mazur, prof. UEK, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Z analiz ABSL Strategic Foresight wynika, że łączne zatrudnienie w sektorze może w ciągu 10 lat wzrosnąć do 650 tysięcy, co oznacza, że niezbędne będzie pozyskanie blisko 300 tysięcy pracowników posiadających tzw. kompetencje przyszłości.

Kluczowe z perspektywy sektora są umiejętności związane z finansami, analizą danych, nowoczesnymi technologiami, a także uniwersalnymi umiejętnościami miękkimi takimi jak: praca zespołowa, zarządzanie zmianą, umiejętność współpracy w międzynarodowym środowisku biznesowym.

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Z
Zbigniew Rusek
Kształcenie korposzczurów? Precz z korpo i korposzczurami!!! To jest idiotyczna, bezowocna praca.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska