
* Motylem Jestem - nazwa związana z postacią Ireny Jarockiej
* Bernard Liban (1848-1916, reprezentant krakowskiej rodziny żydowskiej mającej duże zasługi w rozwoju krakowskiej gospodarki, zwłaszcza przemysłu, asesor w Magistracie Miasta Podgórza, w latach 1913-15 radny Miasta Podgórza, w 1888 r. uruchomił w Bonarce Fabrykę Portland Cementu).
* Semen Petlura (1879-1926, polityk ukraiński, członek ukraińskiej partii socjalistycznej, od 1917 r. na czele ukraińskich ugrupowań nacjonalistycznych dążących do utworzenia niepodległego państwa ukraińskiego).
* Dżohar Dudajew
* Jawaharlal Nehru (1889-1964, indyjski polityk, prawnik, ojciec Indiry Gandhi, współtwórca systemu demokracji parlamentarnej, podwalin państwowości Indii).

* Jerzy Wyrozumski (historyk mediewista, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego)
* Jadwiga Sikorska-Klemensiewiczowa (ur. 1871, farmaceutka, razem ze Stanisławą Dowgiałłówną i Janiną Kosmowską jedna z pierwszych kobiet-studentek w historii Uniwersytetu Jagiellońskiego).
* Przemysław Wiktor Odrowąż-Pieniążek (1850-1916, lekarz, zajmował się badaniem chorób uszu, gardła, nosa i krtani, jako pierwszy w Polsce, w roku 1872 wykonał zabieg tzw. bronchoskopii dolnej, w 1884 wykonał pierwszy na świecie zabieg tracheobronchoskopii, odnosił pewne sukcesy w leczeniu błonicy, wówczas jeszcze powszechnie uznawanej za chorobę śmiertelną; został uznany pierwszym w historii polskiej medycyny specjalistą w dziedzinie laryngologii).
* Andrzej Lechowski (1930-1998, wieloletni pracownik i wicedyrektor Biblioteki Jagiellońskiej, poszukiwał informacji historycznych o Bronowicach i Młynówce Królewskiej, w archiwach odnalazł m.in. akt lokacyjny Bronowic z 9 maja 1294 roku oraz szereg związanych z tym aktów dotyczących Młynówki Królewskiej, a to odkrycie przyczyniło się do zorganizowania przez Radę Dzielnicy VI obchodów 700-lecia lokacji Bronowic w 1994 r.).

* Osiedle Jazzu
* Mieczysław Kotlarczyk (reżyser teatralny, aktor, dramaturg i krytyk literacki, twórca Teatru Rapsodycznego).
* ul. Ekwadorska
* Stanisław Vincenz (1888-1971, prozaik i eseista, miłośnik i znawca Huculszczyzny i Pokucia, myśli i sztuki starożytnej Grecji).
* Juliusz Makarewicz (1872-1955, prawnik, najwybitniejszy przedstawiciel szkoły socjologicznej prawa karnego w Polsce, członek Polskiej Akademii Umiejętności, profesor UJ oraz Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie, którego był również rektorem, jeden z twórców polskiego kodeksu karnego z 1932 r. - pierwszego nowoczesnego kodeksu karnego w Polsce w okresie międzywojennym, który obowiązywał do 1969 r.).

* Danuta Siedzikówna (ps. "Inka")
* Pamięci Męczeństwa Kresowian
* Sprawiedliwych wśród Narodów Świata
* Pelagia Bednarska (fotograf, była właścicielką zakładu fotograficznego przy ul. Lubicz 24. Jej zakład był skrzynką kontaktową dla ZWZ-AK z Zagłębia Dąbrowskiego, Górnego Śląska
i Cieszyńskiego. Działała pod pseudonimami "Maria" i "Malarzowa". Przygotowywała i dostarczała materiały przekazywane przez więźniów-konspiratorów z KL Auschwitz odpowiednim komórkom Polskiego Państwa Podziemnego, współorganizowała pomoc dla więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych).