Kraków. Złodziejka na targach. Ukradła ponad sto książek i...

  Kraków. Złodziejka na targach. Ukradła ponad sto książek i audiobooków

  Zdjęcie autora materiału
  Bartosz Dybała

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Kraków. Złodziejka na targach. Ukradła ponad sto książek i audiobooków
  Podczas Targów Książki w Krakowie 44-latka ukradła niemal 140 książek oraz audiobooków. Wpadła w ręce policji, a teraz grozi jej nawet do 5 lat więzienia.
  Kraków. Złodziejka na targach. Ukradła ponad sto książek i audiobooków
  W minionym tygodniu w Krakowie odbyły się Targi Książki. To międzynarodowe wydarzenie kulturalne, celebrowane przez wielbicieli czytelnictwa oraz pisarzy, przyciągnęło również 44-letnią złodziejkę.

  Kobieta, podając się za przedstawiciela mediów, w ciągu dwóch dni z różnych stoisk zrabowała kilkadziesiąt maskotek oraz niemal 140 książek i audiobooków o wartości sięgającej 10 tys. zł. Wachlarz zainteresowań sprawczyni był niezwykle szeroki. Wśród jej zdobyczy znalazły się bowiem zarówno pozycje popularno-naukowe, przygodowe, psychologiczne, jak i o tematyce przeznaczonej dla najmłodszych.

  Amatorka literatury została zatrzymana przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji VIII w Krakowie, gdy wraz z częścią ukrytych w walizce łupów, próbowała opuścić teren targów. Spotkanie z kryminalnymi było dla niej dużym zaskoczeniem. 44-latka nie spodziewała się, że jej przestępcza działalność została zdemaskowana przez stróżów prawa.

  Jak się okazało, w mieszkaniu zatrzymanej krakowianki, policjanci ujawnili także kilkadziesiąt innych tytułów, które poprzedniego dnia zostały przez nią skradzione. W wyniku interwencji funkcjonariuszy, wszystkie zrabowane publikacje oraz pluszaki, zostały zwrócone ich właścicielom.

  W komisariacie zatrzymana usłyszała zarzut kradzieży (art.278KK), do popełnienia którego się przyznała. Swój czyn tłumaczyła trudną sytuacją finansową. Jak wyjaśniła, zrabowane książki oraz maskotki zamierzała w najbliższym czasie spieniężyć. Podejrzanej grozi do 5 lat pozbawienia wolności.  KONIECZNIE SPRAWDŹ:


  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bulwers

  internauta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Niom,co tylko otworzę media,to zaraz czytam o milionach skradzionych,wyprowadzonych,o zorganizowanej przestępczości - z resztą sami wiecie co dotyczy szajek politycznych przegrywów.No i co ja mam o...rozwiń całość

  Niom,co tylko otworzę media,to zaraz czytam o milionach skradzionych,wyprowadzonych,o zorganizowanej przestępczości - z resztą sami wiecie co dotyczy szajek politycznych przegrywów.No i co ja mam o tej babinie pomyśleć ? Dostanie wyrok - w odróżnieniu od opisywanych przez PiSowskie media zorganizowanych bandytów.Aferzyści mają się jak pączki w maśle,a ja mam hejtować jakąś osobę która po prostu poszła po książki ? zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pomoc

  mik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  może pracowała dla zdanowskiej lub adamowicza

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  5 lat za coś takiego?

  ret (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  A w niedawnym procesie mafii paliwowej postępowanie UMORZONO z powodu braku dowodów - mimo że proces trwał ponad 10 lat, obejmował tysiące akt, a część oskarżonych sama przyznawała się do winy. Ale...rozwiń całość

  A w niedawnym procesie mafii paliwowej postępowanie UMORZONO z powodu braku dowodów - mimo że proces trwał ponad 10 lat, obejmował tysiące akt, a część oskarżonych sama przyznawała się do winy. Ale kasta betonowych sędziów woli ścigać złomiarzy i desperatów, tłuste ryby mają się czym opłacić seńdziom. A potem kasta i wiejsko-miejskie celebryty się dziwią, że PiS popularny a oni nie...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W czym problem

  zgryźliwa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Chciała poczytać...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

  NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

  Szukamy maluchów na okładkę

  Szukamy maluchów na okładkę "Gazety Krakowskiej"!

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?

  Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?