Fundacja AP KunstArt w Wiedniu zaprezentuje instalację Ferrofluctuations – ferrofluktuacje. Pod tą fantasmagoryczną nazwą kryje się coś więcej niż tylko chwytliwa i budząca tysiące skojarzeń gra słów. Twórcy projektu, Franciszek Araszkiewicz i Beata Malinowska-Petelenz, uchwycili to, co na pierwszy rzut oka wydaje się niewidoczone: przestrzenie wpływu, otwartych granic i ukrytych relacji. To własnie te relacje tkają struktury wizualne i dźwiękowe pełne wzajemnych obszarów oddziaływania. Pojedyncze wybory i delikatne zmiany inicjują subtelne procesy, a także budują kolejne jakości i znaczenia.
Instalacja składa się z trzech powiązanych ze sobą obiektów: instalacji interaktywnej z cieczą ferromagnetyczną, warstwy dźwiękowej oraz obrazów. Te ostatnie powstały z zastosowania techniki mieszanej, m.in akwareli, akrylu, rysunku).
Beata Malinowska-Petelenz skupia się na kolorze i formach, swoistych skrawkach tworzących nowe tożsamości. Pozostają w bliskiej relacji z instalacją-obiektem z cieczą ferromagnetyczną. Ciecz zmienia swoje kształty pod wpływem pola elektromagnetycznego. W ten sposób generuje zjawiska dźwiękowe. Wpływać może na nie również swoją obecnością widz, np. za pomocą pola emitowanego przez telefon komórkowy.
- Tak oszukują mechanicy. Kierowcy – miejcie się na baczności!
- Nowy odcinek ekspresowej zakopianki gotowy! Zobacz jak wygląda!
- Parkowanie w Krakowie. Nowe zasady, większa strefa
- Najbardziej ekskluzywne osiedla w Krakowie [TOP 10]
- Cracovia. Żony i partnerki piłkarzy [ZDJĘCIA]
- Wisła Kraków. Żony i partnerki piłkarzy [ZDJĘCIA]
WIDEO: ZAKAZ WSTĘPU
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?