Marcin Banasik
W dniach 28-30 maja w Szkole Policji w Słupsku rozegrane zostały VI Ogólnopolskie Zawody Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Do rywalizacji o mistrzostwo przystąpiło w sumie 17 zespołów - 16 drużyn wojewódzkich oraz drużyna z Komendy Stołecznej Policji.

W trakcie zawodów policjanci zmierzyli się testem wiedzy oraz czteroma konkurencjami praktycznymi z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy tj. resuscytacja krążeniowo oddechowa u 9-cio miesięcznego zadławionego dziecka oraz 8 letniego dziecka ewakuowanego z pożaru, zatamowanie masywnego krwotoku i wykonanie szybkiego badania urazowego u osoby postrzelonej w trakcie pościgu, a także wykonanie resuscytacji krążeniowo oddechowej z użyciem automatycznego defibrylatora zewnętrznego oraz tamowaniem krwotoków u pracownika przygniecionego przez rusztowanie w ciasnej, ciemnej piwnicy.

Wyłonieni w drodze eliminacji wojewódzkich policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie w składzie mł. asp. Tomasz Ladziński oraz sierż. szt. Przemysław Panaś zdeklasowali konkurencję

i zajęli najwyższe podium. Drugie miejsce zajęli policjanci z KWP Białystok a trzecie z KWP Radom.

Fundatorami pucharów byli: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji (1 miejsce), Komendant Główny Policji (2 miejsce), Komendant Szkoły Policji w Słupsku (3 miejsce).

ZOBACZ KONIECZNIE:

Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!

Gazeta Krakowska

Materiał oryginalny: Krakowscy policjanci zajęli I miejsce w VI Ogólnopolskich Zawodach Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy - Dziennik Polski