Krakowski Kiermasz Książki na pl. Marii Magdaleny – Lem...

  Krakowski Kiermasz Książki na pl. Marii Magdaleny – Lem atakuje! [ZDJĘCIA]

  Redakcja, krakow.pl

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Krakowski Kiermasz Książki na pl. Marii Magdaleny – Lem atakuje!
  1/19
  przejdź do galerii

  Krakowski Kiermasz Książki na pl. Marii Magdaleny – Lem atakuje! ©Anna Kaczmarz

  Ostatnia w tym roku odsłona pleneru antykwariuszy i bukinistów przy Grodzkiej w Krakowie dedykowana była Stanisławowi Lemowi. W weekend 8 i 9 września na plac św. Marii Magdaleny odbyły się obchody urodzin autora „Solaris” na świeżym powietrzu – nie zabrakło twórczych warsztatów, wykładów i spotkań, atrakcji dla dzieci i pysznej kawy, kameralnej, piknikowej atmosfery, a przede wszystkim – tysięcy książek!
  Trudno zliczyć wszystkie rodzime wydania książek najchętniej przekładanego polskiego autora wszech czasów. Większość z nich można było zdobyć na specjalnej odsłonie Krakowskiego Kiermaszu Książki, jaka odbył się w weekend na placu Św. Marii Magdaleny w Krakowie. Swoją bogatą i przystępną cenowo ofertę zaprezentowały na nim antykwariaty Abecadło, π-Book, Suszek, 451 stopni, Szafa Pełna Książek, Świat w Tunelu, specjalistyczna księgarnia komiksowa Fankomiks i anglojęzyczna American Bookstore, a także bukiniści z Hali Targowej i pawilonu Powiśle 11.

  Oprócz wydań, adaptacji i wariacji na temat utworów Lema, można było liczyć na szeroki wybór poezji, klasyki literatury światowej, wydawnictw albumowych i komiksowych, cracoviana, edycji specjalnych, pocztówek i albumów winylowych.

  Klarnet bosy, czyli czy umiesz kląć po krakosku [cz. II]

  12 września 2018 r. Stanisław Lem skończyłby 97 lat. Dzięki współpracy ze środowiskiem lemologów i lemofilów program wrześniowego kiermaszu wzbogaciły liczne wydarzenia towarzyszące.

  Krakowski Kiermasz Książki to także przestrzeń rekreacji i wypoczynku – przez cały czas trwania imprezy dostępny był kącik dziecięcy przygotowany przez księgarnię Szafa Pełna Książek. Nie zabrakło też pysznej kawy i lodów serwowanych z mobilnych riksz Lodożerców, jakie można spotkać na co dzień a Placu Nowym.

  Wydarzenie stanowi część całorocznego cyklu realizowanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, którego celem jest promocja literatury w przestrzeni publicznej oraz wsparcie środowisk antykwarycznych Krakowa.

  KONIECZNIE SPRAWDŹ:
  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bardzo dobry pomysł z tymi bukinistami na placu św. Marii Magdaleny!

  Zty (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Wyraźnie widać jak turyści wyhamowują w swoim pędzie na Wawel i oddają się lekturze ;) No i deskorolkarze nie obtłukują cegieł na placu, tylko dzieje się coś ciekawego! ;)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Kto zasługuje na tytuł Osobowość Roku 2018? Zagłosuj lub zgłoś swoje propozycje nominacji

  Kto zasługuje na tytuł Osobowość Roku 2018? Zagłosuj lub zgłoś swoje propozycje nominacji

  Gigantyczny śnieżny labirynt [ZDJĘCIA]

  Gigantyczny śnieżny labirynt [ZDJĘCIA]

  Wybierz najpiękniej oświetlone na święta miasto w Polsce

  Wybierz najpiękniej oświetlone na święta miasto w Polsce

  Oto 15 najbardziej zadłużonych gmin w Małopolsce

  Oto 15 najbardziej zadłużonych gmin w Małopolsce