FLESZ - Zmniejszone dostawy szczepionek na COVID-19
Mobilny Punkt Szczepień powstał przy współudziale Szpitala Uniwersyteckiego, a za jego produkcję odpowiada firma Diamond Module.
Konstrukcję mobilnego punktu szczepień oparto na kontenerze morskim, który przemianowano na punkt przyjęcia pacjentów. Stalowa konstrukcja została wyposażona w dwie poczekalnie, gabinet lekarski, gabinet szczepień oraz pomieszczenie magazynowe i techniczne.
- Organizacja pracy w takim punkcie jest dość prosta. Potrzebujemy tak naprawdę trzy osoby: lekarza, który kwalifikuje pacjentów, pielęgniarkę odpowiedzialną za samo szczepienie oraz asystenta medycznego, który będzie wprowadzał dane do systemu - tłumaczył Marcin Jędrychowski, Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego.
Kontener jest ogrzewany, posiada klimatyzację i został wykonany z powierzchni łatwych do dezynfekcji. Mobilny Punkt Szczepień zaprojektowany jest zgodnie z wymogami i przepisami bezpieczeństwa sanitarnego.
- Mobilny Punkt Szczepień powinien zabezpieczyć dwie kwestie. Po pierwsze ograniczyć ryzyko konkurencji o przestrzeń medyczną w przychodniach, które już teraz mają problem z połączeniem organizacji punktu i codziennym przyjmowaniem pacjentów. Po drugie zabezpieczyć miejscowości, które nie mają możliwości zorganizowania stacjonarnych gabinetów szczepień – dodał Dyrektor Jędrychowski.
