https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Krakowskie Pogotowie nagrodzone

Małgorzata Stuch
archiwum Polskapresse
Krakowskie Pogotowie Ratunkowe otrzymało Ogólnopolski Certyfikat i Statuetkę "Rzetelni w Ochronie Zdrowia 2011" . Wyróżnienie zostało wręczone podczas uroczystej gali w Warszawie. Placówka została także wpisana do księgi "Polska Gospodarka 2011"

Czytaj także:

"Rzetelni w ochronie zdrowia" to konkurs ogólnopolski pod honorowym patronatem prezydenta Bronisława Komorowskiego i Parlamentu Europejskiego. Certyfikat przyznawany jest zakładom opieki zdrowotnej oraz firmom działającym w sektorze medycznym, które na każdym etapie działania kierują się etyką, profesjonalizmem, rzetelnością oraz efektywnością zarządzania.

Organizatorzy bardzo dużą wagę przywiązują do propagowania wzorów godnych naśladowania. - Wyposażenie pogotowia w nowoczesny sprzęt, inwestowanie w profesjonalną kadrę, wprowadzenie zmian organizacyjnych - to wszystko przekłada się na sukcesy w ratowaniu życia, lepszą pomoc pacjentom, i jest pozytywnie oceniane przez zewnętrzne instytucje i obserwatorów - podsumowała Małgorzata Popławska, dyrektor pogotowia.

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe (KPR) kontynuuje tradycję i działalność Ochotniczego Towarzystwa Ratunkowego (założonego w 1891r.), pierwszej jednostki ratownictwa medycznego na ziemiach polskich. Do jego zadań statutowych należy niesienie pomocy medycznej przez zespoły ratownictwa w stanach nagłego zagrożenia życia i zdrowia oraz udzielanie świadczeń zdrowotnych w razie wypadku, urazu, porodu, nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia powodującego zagrożenie życia.

Zadanie te wykonywane są przez 36 zespołów wyjazdowych rozlokowanych w 15 punktach na terenie miasta Krakowa i poza jego granicami administracyjnymi. Personel medyczny pogotowia stanowią lekarzy różnych specjalności, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, dyspozytorzy medyczni, farmaceuci.

Sprawdź aktualny rozkład jazdy PKP Kraków

Chcesz iść za darmo do Parku Wodnego w Krakowie? **Rozdajemy bilety**

Urządź się w Krakowie!**Zobacz, jak to zrobić!**

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail**Zapisz się do newslettera!**

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Z
Z
KPR przez ostatnie lata przeszedl niesamowita przemiane , ratowniczyna po 2-3 letniiej szkolce niestety jest uposledzony bo wydaje mu sie ,ze poznal medycyne,ale niestety wiele rzeczy jest dla niego niezuwazalnych bo nie istnieje w jego swiadomosci.
Gratulecje dla Pani Dyrektor za godne rozwijanie a nie tylko kontynuowanie tradycji Towarzystwa Ratunkowego.
a
aaaa
Inwestowanie w pracowników? Ciekawe w jaki sposób - wszystkie kursy płacimy sobie sami, nie ma żadnych dofinansowań, nawet dodatek za noce chcą nam odebrać ( dodatki za dni świąteczne już wcześniej nam odebrano). Na tak duże miasta jak Kraków niestety przodujemy w najnizszych zarobkach. Pani dyrektor zbiera nagrody, a my pracownicy nic z tego nie mamy. Zupełnie za nami nie stoi. Przykre to jest, bo dyrektor powinien stać zaswoim pracownikiem. Nie przywiązuje uwagi do naszego doświadczenia. Można powiedzieć, iż wprowadzany jest w tej pracy mobbing, nie możesz wyrazić swojego zdania,bo zostaniesz zwolniony.
Tak dużo się mówi o zasługach - szkoda, ze my tego nie odczuwamy. Po mimo,iż jest nas najięcej jesteśmy prawie na koncu wymienieni, nawet pielęgniarki są przed nami, które tak naprawdę pracuja tutaj jeszcze tylko dlatego, iż szkoda dyrekcji je pozwalniać - większość z nich nie spełnia warunków związanych z zatrudnieniem w KPRze. Trzyma się je,aby mogly dociągnąć do emerytury.
Ratownicy tutaj tworzą największa silę roboczą, a zupełnie się o nas zapomina. Pani dyrektor traktuje nas jak parobków,a nie wartościowych pracowników.
Śzkoda mówić co tak naprawdę się dzieje w tym pogotowiu.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska