Czytaj także:
"Rzetelni w ochronie zdrowia" to konkurs ogólnopolski pod honorowym patronatem prezydenta Bronisława Komorowskiego i Parlamentu Europejskiego. Certyfikat przyznawany jest zakładom opieki zdrowotnej oraz firmom działającym w sektorze medycznym, które na każdym etapie działania kierują się etyką, profesjonalizmem, rzetelnością oraz efektywnością zarządzania.
Organizatorzy bardzo dużą wagę przywiązują do propagowania wzorów godnych naśladowania. - Wyposażenie pogotowia w nowoczesny sprzęt, inwestowanie w profesjonalną kadrę, wprowadzenie zmian organizacyjnych - to wszystko przekłada się na sukcesy w ratowaniu życia, lepszą pomoc pacjentom, i jest pozytywnie oceniane przez zewnętrzne instytucje i obserwatorów - podsumowała Małgorzata Popławska, dyrektor pogotowia.
Krakowskie Pogotowie Ratunkowe (KPR) kontynuuje tradycję i działalność Ochotniczego Towarzystwa Ratunkowego (założonego w 1891r.), pierwszej jednostki ratownictwa medycznego na ziemiach polskich. Do jego zadań statutowych należy niesienie pomocy medycznej przez zespoły ratownictwa w stanach nagłego zagrożenia życia i zdrowia oraz udzielanie świadczeń zdrowotnych w razie wypadku, urazu, porodu, nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia powodującego zagrożenie życia.
Zadanie te wykonywane są przez 36 zespołów wyjazdowych rozlokowanych w 15 punktach na terenie miasta Krakowa i poza jego granicami administracyjnymi. Personel medyczny pogotowia stanowią lekarzy różnych specjalności, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, dyspozytorzy medyczni, farmaceuci.
Sprawdź aktualny rozkład jazdy PKP Kraków
Chcesz iść za darmo do Parku Wodnego w Krakowie? **Rozdajemy bilety**
Urządź się w Krakowie!**Zobacz, jak to zrobić!**
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail**Zapisz się do newslettera!**