https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Krakowianie ustawiają się w długich kolejkach po te książki. Top 10 tytułów w Bibliotece Kraków

Anna Piątkowska
Na niektóre pozycje w Bibliotece Kraków trzeba poczekać aż do jesieni przyszłego roku
Na niektóre pozycje w Bibliotece Kraków trzeba poczekać aż do jesieni przyszłego roku Magda Habel
Oto najbardziej pożądane i najbardziej wyczekiwane przez krakowian tytuły w Bibliotece Kraków. Na "Chłopki" w kolejce czeka prawie 800 osób!

To właśnie czytelniczy hit Joanny Kuciel- Frydryszak otwiera listę najbardziej obleganych książek w krakowskich bibliotekach.

Długa kolejka po "Chłopki" w krakowskich bibliotekach

W zależności od oddziału czas oczekiwana na "Chłopki, opowieść o naszych babkach" nieco się różni. Ogółem na książkę w poniedziałek, 19 maja, czekało 785 osób.

W bibliotece na Ugorku trzeba poczekać na "Chłopki" do czerwca przyszłego roku - w kolejce na ten tytuł czeka tu 12 osób, każda z nich może mieć książkę przez miesiąc - w przypadku kolejki nie ma możliwości przedłużenia tego czasu.

W siedzibie głównej przy ul. Powroźniczej książka będzie dostępna w sierpniu przyszłego roku.

Ale to nie jest najdłuższy czas oczekiwania - w oddziale na Os. Spółdzielców na "Chłopki" czeka 39. czytelników. Ustawiając się w tej kolejce dziś, na książkę trzeba będzie poczekać do września 2028 roku!

Najszybciej - już we wrześniu tego roku - książkę Joanny Kuciel-Frydryszak dostaną czytelnicy z biblioteki przy Królowej Jadwigi. Na "Chłopki" czekają tam zaledwie trzy osoby.

Na liście najchętniej czytanych książek Biblioteki Kraków jest także wcześniejsza publikacja autorki "Chłopek" - "Służące do wszystkiego", ale czeka na nią "zaledwie" 101 osób. Najszybciej dostępna będzie w kilku oddziałach w czerwcu tego roku, najdłużej poczekają czytelnicy z Nowej Huty, bo aż do kwietnia przyszłego roku.

"Chłopki" i długo, długo nic

Wydawniczy sukces "Chłopek" - sprzedaż książki przekroczyła pół mln egzemplarzy - widoczny jest także w Bibliotece Kraków. Na pozycję czeka tu niemal 800 osób, kolejnym tytułem na liście najbardziej pożądanych jest najnowsza książka Magdaleny Grzebałkowskiej "Dezorientacje. Biografia Marii Konopnickiej", na którą czekają "jedynie" 193 osoby. W bibliotekach na Łąkowej i Niewodniczańskiego książkę czytelnicy dostaną od ręki, ale w większości krakowskich bibliotek trzeba poczekać - najdłużej, bo aż do maja przyszłego roku, będą czekać na biografię Konopnickiej czytelnicy biblioteki przy ul. Sienkiewicza.

Na liście gorących tytułów Biblioteki Kraków znalazły się także:

  • "Uwiezieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucono na nas w dzieciństwie" Agnieszki Kozak i Jacka Wasilewskiego, na którą czeka 135 osób;

  • "Finansowa forteca. Jak inwestować skutecznie i mieć święty spokój" Marcina Iwucia – 120 osób;

  • "Schronisko, które spowijał mrok" Sławka Gortycha - 117 osób;

  • "Dziewczyna z wrzosowisk" Lucindy Riley - 113 osób;

  • "Pierwsza dama" - Jolanta Kwaśniewska w rozmowie z Emilią Padoł – 95 osób;

  • "Schronisko, które przestało istnieć" Sławka Gortycha – 87 osób;

  • "Lekcja chemii" Bonnie Garmus –86 osób.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska