9 z 14
Magdalena Horodyska, Katarzyna Migdał...

Magdalena Horodyska, Katarzyna Migdał
„Pies w mieście. Ja wypracować dobre nawyki, by spokojnie żyć z psem w miejskiej dżungli”
Wydawnictwo Znak


ycie z psem w mieście może przypominać pokonywanie toru przeszkód! Robisz slalom między rowerzystami, dziećmi na hulajnogach, psami, które „chcą się tylko przywitać”, i rozrzuconymi na trawnikach resztkami jedzenia. Wszystko to w szaleńczym pędzie za czworonogiem, który nieustannie ciągnie na smyczy i ekscytuje się na widok innych zwierząt i przechodniów. A po powrocie do domu wyje, gdy tylko zostawiasz go samego…
Nie musi tak być!
Doświadczone trenerki, Magdalena Horodyska i Katarzyna Migdał, prowadzące szkołę dla psów i blog „Co pies na to?”, w unikalnym poradniku dla miejskich psiarzy prosto i konkretnie uczą, jak wyrobić dobre nawyki u siebie i psa oraz stworzyć zgrany zespół ze swoim czworonogiem.

Czy wiesz, że…
• na każdy spacer warto zabrać ze sobą smakołyki i szarpak, żeby nagradzać psa za dobre zachowanie?
• klatka kennelowa może stać się ulubionym miejscem odpoczynku twojego czworonoga?
• czasem wystarczy prosty trik, by twój pies pokonał strach i w końcu wszedł do windy?
• spacer to lepszy pomysł niż wizyta na psim wybiegu?

Praktyczne wskazówki i ćwiczenia pomogły wielu opiekunom zrozumieć psie potrzeby, wyznaczyć granice, a także czerpać większą przyjemność ze wspólnych spacerów i zabaw.

10 z 14
Marian Turski...

Marian Turski
„XI nie bądź obojętny”
Wydawnictwo Czarne


Książka uświetniająca 95. urodziny Mariana Turskiego – historyka i publicysty, działacza na rzecz pamięci o zagładzie Żydów, byłego więźnia Auschwitz, ocalałego z łódzkiego getta i marszów śmierci.
Ten osobisty tom to zbiór jego najważniejszych przemówień wygłoszonych między innymi z okazji rocznicy wyzwolenia Auschwitz, likwidacji łódzkiego getta, otwarcia Muzeum Historii Żydów Polskich czy Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na forum UNESCO. Obok nich – osobiste rozważania dotyczące własnych losów, refleksje związane ze sposobem upamiętniania historii Zagłady, przemyślenia dotyczące współczesności i zagrożeń, jakie niesie.
„XI Nie bądź obojętny” to książka o największym przesłaniu, jakie ma dla nas przeszłość, żarliwe wezwanie do czytelników, by zawsze postępować przyzwoicie: pamiętać o historii, która się powtarza, i nigdy nie być obojętnym.
„Gdybym miał wybrać spośród tych wszystkich doświadczeń, nauk i wszystkich słów, które je opisują, jedno lub dwa – wybrałbym następujące: empatia, współczucie. Te dwie rzeczy są najważniejsze w życiu”.

11 z 14
Hugh Warwick...

Hugh Warwick
„Jeże. Najeżona kłopotami namiętność”
Wydawnictwo Marginesy

Dlaczego jeże są tak fascynujące? Hugh Warwick – dożywotni członek Brytyjskiego Towarzystwa Ochrony Jeży – bada dziwaczny humor z nimi związany i towarzyszące im mity (nieszczęsne jabłko na grzbiecie). Obala także kilka niesłusznych oskarżeń i stara się wyjaśnić, skąd w nas ta najeżona kłopotami namiętność. Chociaż Międzynarodowe Igrzyska Olimpijskie Jeży potrafią przerosnąć nawet jego...
Oto oda do pokornego jeża napisana przez jeżowego fanatyka. Opowieść o tym, czym właściwie jeże się zajmują i co mówią o naszej potrzebie kontaktu z dziką przyrodą, a także o zmianach środowiska. To podróż w czasie (sięgająca miocenu), przez kulturę (co o jeżach sądzili Herodot i Beatrix Potter) i w przestrzeni, bo Warwick przemierza Hebrydy Zewnętrzne, szuka rzadkiej odmiany jeża w Japonii i czołga się przez pola w Shropshire.
Hugh Warwick – z humorem i wyczuciem – opowiada wszystko, co moglibyście chcieć wiedzieć o jeżach, a także o kilku rzeczach, o których nigdy byście nie pomyśleli (że chcecie je wiedzieć).

12 z 14
Rafał Matyja...

Rafał Matyja
„Miejski grunt”
Wydawnictwo Karakter


W głośnej książce „Wyjście awaryjne” Rafał Matyja postulował, by opowiedzieć naszą historię na nowo – nie przez pryzmat podbojów i powstań, ale budowy miast, tworzenia instytucji, ewolucji stylu życia. Nie tylko z perspektywy Warszawy, ale też Śląska, Pomorza czy Małopolski. Dopiero takie ujęcie, zdecentralizowane i skupione na modernizacji, pozwoli nam lepiej zrozumieć miejsce, w którym żyjemy, i to, kim jesteśmy.

W nowej książce autor podejmuje rzucone przez siebie wyzwanie. I opowiada fascynującą historię naszych ziem, ze szczególnym uwzględnieniem miast, w kontekście rozwoju całej Europy.
Czerpie z setek trudno dostępnych źródeł, zestawia dane, pozwala wyobrazić sobie, jak tworzyły się zręby nowoczesności i jak wpływało to na codzienne życie mieszkańców – od rewolucyjnego wynalazku dyliżansu po szybką kolej, od organizacji poczty po informatyzację. Równolegle z opowieścią historyczną, obfitującą w barwne, nieraz zdumiewające przykłady, autor rozwija metarefleksję nad tym, co w największym stopniu odcisnęło piętno na nas jako społeczeństwie i sposobie, w jaki postrzegamy państwo.

Pozostało jeszcze 1 zdjęcie.
Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Polecamy

Wielka wyprzedaż leżaków pod hotelem Forum. Tak żegnają się popularne miejscówki

Wielka wyprzedaż leżaków pod hotelem Forum. Tak żegnają się popularne miejscówki

Remont plaży na Bagrach. Więcej betonu. Utrudnienia dla plażowiczów i spacerowiczów

Remont plaży na Bagrach. Więcej betonu. Utrudnienia dla plażowiczów i spacerowiczów

Remont na głównej drodze na południu Krakowa wystartował. Korki, korki!

Remont na głównej drodze na południu Krakowa wystartował. Korki, korki!

Zobacz również

Te antyki są poszukiwane. To prawdziwe perełki. Mogą kosztować krocie

Te antyki są poszukiwane. To prawdziwe perełki. Mogą kosztować krocie

Remont plaży na Bagrach. Więcej betonu. Utrudnienia dla plażowiczów i spacerowiczów

Remont plaży na Bagrach. Więcej betonu. Utrudnienia dla plażowiczów i spacerowiczów