
Nowohuckie Centrum Kultury spieszy z pomocą wszystkim, których dopadła domowa nuda. Poleca m.in. wirtualne spacery po swoich wystawach oraz koncerty online. A już 18 kwietnia o godz. 20 NCK zaprasza do obejrzenia zapisu spektaklu „Kryptonim 27”, wyprodukowanego z okazji otwarcia Galerii Zdzisława Beksińskiego (choreografia i reżyseria Agnieszka Glińska – Art Color Ballet).
Spektakl można obejrzeć na https://www.facebook.com/NCKnh.

Teatr im. J. Słowackiego już 19 kwietnia o godz. 20 zaprasza na spotkanie z cyklu „Sztuki Myślenia”, który w tym sezonie został poświęcony pytaniu o koniec świata. Niedzielne spotkanie nosi tytuł „Zwodnicze piękno apokalipsy”. Poprowadzą je Piotr Augustyniak i Bartosz Szydłowski, a ich gośćmi będą prof. Dariusz Czaja i Tomasz Stawiszyński.
Link do spotkania zostanie udostępniony na stronie https://www.facebook.com/TeatrSlowackiego. Każdy z uczestników będzie mógł zadawać pytania gospodarzom i gościom.

Żydowskie Muzeum Galicja przygotowało szereg ciekawych wydarzeń, które można śledzić online. Są wśród nich np. wirtualne zwiedzania wystaw, spotkania, wernisaże itd. Wszyscy chętni będą mogli wybrać się na wirtualne zwiedzanie terenu dawnego obozu KL Plaszow z Bartoszem Wenclem.
Nagranie tego wydarzenia będzie dostępne na facebookowej stronie muzeum – https://www.facebook.com/zydowskiemuzeumgalicja – od 19 kwietnia. Natomiast 24 kwietnia znajdzie się tam również nagranie wirtualnego spaceru po Kazimierzu. Warto skorzystać!

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki część swych działań wystawienniczych i edukacyjnych przeniosła do internetu. Na stronie http://bunkier.art.pl codziennie publikowane są treści poświęcone sztuce współczesnej, konkursy i materiały edukacyjne. W kwietniu przygotowano także specjalny program składający się z prezentacji części wystawy Adama Rzepeckiego, warsztatów edukacyjnych, podcastów i slajdowisk. Już 18 kwietnia Bunkier Sztuki zaprasza do wysłuchania podcastu na temat twórczości Piotra Lutyńskiego, a na 21 kwietnia zaplanowano slajdowisko poświęcone wystawie Adama Rzepeckiego.
Zdigitalizowane zbiory Bunkra można oglądać na stronie http://muzea.malopolska.pl/muzeum/galeria-sztuki-wspolczesnej-bunkier-sztuki.