Bardzo intensywnie padać zaczęło po godzinie 1 w nocy. Jak informuje Portal Bochnia112.pl przerwany został wał przeciwpowodziowy przy Stradomce, zalane zostały drogi dojazdowe i duża część Łapanowa. Trudna sytuacja jest również w innych miejscowości gminy, gdzie strażacy prowadzą ewakuację mieszkańców, jak również pompują wodę z zalanych domów i zabezpieczają kolejne przed zalaniem.
Na miejsce ściągane są dodatkowe jednostki OSP m.in.: Trzciana, Leszczyna, Nowy Wiśnicz, Muchówka, Połom Duży, Żegocina, Sobolów, Pogwizdów, Siedlec.
Łapanów pod wodą. Ratownicy WOPR z Nowego Targu ruszyli na p...
Władze gmin: Łapanów, gminy i miasta Bochnia, ogłosiły alarm przeciwpowodziowy. Sytuacja w gminie Łapanów stabilizuje się. Woda w Stradomce opada.
W innych gminach regionu jest na razie spokój. Ale meteorolodzy zapowiadają na dzisiaj intensywne opady deszczu, burze z gradem i silny wiatr. Rządowe centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed burzami z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami może spaść grad.
Myślenice. Ogromne ulewy nad powiatem. Najwięcej zniszczeń w...
- Wola Rzędzińska na trasie wojaży prezydenta Andrzeja Dudy ZDJĘCIA
- Najlepsze salony fryzjerskie w Tarnowie według opinii w Google [TOP 10]
- TOP 20. Najpiękniejsze wille i dworki w Tarnowie. Nie sposób przejść obok nich obojętnie [ZDJĘCIA]
- Unikalne zdjęcia Tarnowa z II wojny światowej [GALERIA]
- Najwieksze inwestycje wpadki ostatnich lat w Tarnowie i regionie
- Pochody pierwszomajowe w Tarnowie [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]