13 z 18
Mały okręg to i niewielu przedstawicieli - tym bardziej że...
fot. Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

OPOLSKI ZPN - nr 1 Odra Opole (tabela)

Mały okręg to i niewielu przedstawicieli - tym bardziej że kolejny spadek zaliczył MKS Kluczbork. Opolskie w Fortuna 1 Lidze reprezentuje tylko Odra Opole. Po jesieni drużyna Mariusza Rumaka zajmuje dwunaste miejsce. Nigdy jednak nie wzniosła żadnego trofeum na arenie krajowej.

14 z 18
Okręg śląski ma wiele do powiedzenia. W Lotto Ekstraklasie...
fot. Bartek Syta

ŚLĄSKI ZPN - nr 1 Piast Gliwice (tabela) i Górnik Zabrze (trofea)

Okręg śląski ma wiele do powiedzenia. W Lotto Ekstraklasie posiada trzech przedstawicieli (Piast Gliwice, Górnik Zabrze, Zagłębie Sosnowiec), w Fortuna 1 Lidze pięciu (Raków Częstochowa, Podbeskidzie Bielsko-Biała, GKS 1962 Jastrzębie, GKS Tychy, GKS Katowice), zaś w 2 lidze czterech (Skra Częstochowa, Ruch Chorzów, Rozwój Katowice, ROW 1964 Rybnik). Obecnie najwyżej stoją akcje Piasta, który w tabeli Ekstraklasy jest piąty.

Jeżeli chodzi o trofea to walka pozostaje bardzo zażarta. Górnik i Ruch po czternaście razy wznieśli trofeum za mistrzostwo Polski. Dodatkowo Górnik był sześć razy zdobywcą Pucharu Polski, raz wygrał Superpuchar i raz Puchar Ligi. Z kolei Ruch triumfował trzykrotnie w PP.

15 z 18
Okręg dolnośląski nieźle się rozwinął. W Lotto Ekstraklasie...
fot. Pawel Relikowski / Gazeta Wroclawska

DOLNOŚLĄSKI ZPN - nr 1 Zagłębie Lubin (tabela) i Śląsk Wrocław (trofea)

Okręg dolnośląski nieźle się rozwinął. W Lotto Ekstraklasie ma już trzech przedstawicieli (Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław, Miedź Legnica), a w Fortuna 1 Lidze jednego (Chrobry Głogów). Żadnej drużyny nie posiada natomiast w 2 lidze. Aktualnie najlepiej prezentuje się Zagłębie, które jest dziewiąte na najwyższym szczeblu.

Jeśli chodzi o trofea to równych nie ma sobie jednak Śląsk. Zespół z Wrocławia dwa razy był mistrzem Polski (1976/77, 2011/12), dwa razy sięgał po Puchar Polski (1975/76, 1986/87), tyle samo po Superpuchar (1987, 2012) i raz po tzw. Puchar Ekstraklasy (2008/09).

16 z 18
Kiedyś KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, teraz Korona Kielce....
fot. Sławomir Stachura

ŚWIĘTOKRZYSKI ZPN - nr 1 Korona Kielce (tabela)

Kiedyś KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, teraz Korona Kielce. Okręg świętokrzyski może poszczycić się tylko jedną drużyną w Lotto Ekstraklasie. Idzie jej jednak nadzwyczaj dobrze. Po 22. kolejce zajmuje bowiem miejsce tuż za podium. To ona była także najbliżej zdobycia któregokolwiek z trofeów. W sezonie 2006/07 dotarła do finału Pucharu Polski.


Pozostało jeszcze 1 zdjęcie.
Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Polecamy

Departament Kobiet w Chrzanowie.  Wystartował nowy ogólnopolski projekt

Departament Kobiet w Chrzanowie. Wystartował nowy ogólnopolski projekt

Wstyd dla Krakowa! Nowoczesny kompleks rośnie w górę, zabytkowa rudera pozostaje

Wstyd dla Krakowa! Nowoczesny kompleks rośnie w górę, zabytkowa rudera pozostaje

Dwa pożary pod Krakowem. Palił się dom mieszkalny oraz kemping w lesie

Dwa pożary pod Krakowem. Palił się dom mieszkalny oraz kemping w lesie

Zobacz również

Marsz Równości przeszedł przez Kraków. Pod hasłem: „Miasto Queerów Polskich”

Marsz Równości przeszedł przez Kraków. Pod hasłem: „Miasto Queerów Polskich”

Kraków chce organizacji finału Eurowizji. Żart słaby, a sam pomysł? Jest warunek

Kraków chce organizacji finału Eurowizji. Żart słaby, a sam pomysł? Jest warunek