Liga Mistrzyń: Muszynianka ograła Zariecze. Jest w drugiej fazie

Redakcja
Trener Bogdan Serwiński
Trener Bogdan Serwiński Andrzej Banaś
Siatkarki Banku BPS Fakro Muszynianki zwyciężyły z Zarieczem Odincowo mecz o bezpośredni awans do dalszej fazy Ligi Mistrzów z drugiego miejsca.

To duży sukces, bowiem to rosyjski zespół był faworytem fachowców.

W pierwszej kolejce tegorocznej edycji muszynianki przegrały z Zarieczem 2-3, choć prowadziły 2-0 w setach i 19-15 w trzeciej partii! Teraz nadarzyła się okazja do rewanżu, a zarazem zajęcia drugiego, premiowanego miejsca. I udało się. Tym razem Zariecze prowadziło w setach 2-0, by przegrać 2-3!

W pierwszym secie przyjezdne tylko do stanu 13-13 starały się dorównać gospodyniom. Później te "odjechały", a przy rezultacie 23-17 na luzie mogły rozegrać końcówkę.

Druga partia początkowo toczyła się pod dyktando muszynianek: 2-0, 6-3, 10-7, po czym podopieczne Bogdana Serwińskiego stanęły. Wykorzystało to Zariecze i po doprowadzeniu do remisu 10-10 szybko odskoczyły na 18-14 i 23-17, co wystarczyło do spokojnej wygranej.

Trzeci set to dominacja polskiego zespołu: 6-3, 10-7, 16-9 i od tego momentu Zariecze wyraźnie odpuściły nastawiając się na kolejną partię. Czy będzie równie udana dla Muszynianki? Okazało się, że tak, choć dramatyczna walka trwała do końca, a Muszyna wygrała na przewagi 29-27! Tak więc oba zespoły miały już na koncie po punkcie, a o drugi musiały zagrać w tie-breaku.

Ostatnia partia to gra punkt za punkt i dopiero w końcówce Muszyna odskoczyła na 12-9, by pewnie zwyciężyć 15-11.

Zariecze Odincowo Moskowskaja Obłast - Bank BPS Fakro Muszynianka Muszyna 2-3 (25-19, 25-18, 14-25, 27-29, 11-15)

MUSZYNA: Bednarek-Kasza, Sadurek, Jagieło, Kaczor, Sadurek, Wensink, Zenik (libero) oraz Kasprzak, Śrutowska, Stam-Pilon, Kaczorowska.