JCZ
RB Lipsk - Borussia Dortmund 0:1
RB Lipsk - Borussia Dortmund 0:1 AFP/East News
Liga niemiecka. Na poziomie sześciu punktów została utrzymana przewaga Borussii Dortmund nad Bayernem Monachium. Drużyna lidera w meczu 18. kolejki wygrała z RB Lipsk 1:0 (1:0). Bramkę zdobył Axel Witsel po zagraniu Łukasza Piszczka.

Liga niemiecka: Borussia wygrała z Lipskiem

Borussia objęła prowadzenie w 19 minucie. Po wrzutce Raphaela Guerreiro z rzutu rożnego głową wycofał Łukasz Piszczek. Piłkę kilka metrów za nim zagarnął Axel Witsel, który prostym podbiciem skierował ją do siatki. Było to jego drugie trafienie w lidze, a czwarte w sezonie. Co ciekawe, Belg w pierwszym meczu z Lipskiem też trafił. Wtedy jego drużyna wygrała 4:1.

Dziś minutę przed końcem regulaminowego czasu swój występ zakończył Piszczek. Były reprezentant Polski po raz pierwszy w karierze założył opaskę kapitana. Jego asysta była już piątą w tej edycji. Pod tym względem w drużynie z Dortmundu ustępuje jedynie Jadonowi Sancho (7), a jest na równi z Marco Reusem.

Borussia jako pierwszy wywiozła komplet punktów z Lipska. W następnej kolejce zagra u siebie z Hannoverem, który przegrał z Werderem Brema 0:1 i z tego powodu w tabeli zajmuje przedostatnie miejsce. Bayern czekają natomiast Derby Południa z VfB Stuttgart.

RB Lipsk - Borussia Dortmund 0:1 (0:1)
Bramka: Witsel 19'
Żółte kartki: Konate, Upamecano, Kampl - Sancho, Bürki

RB Lipsk: Gulacsi – Klostermann, Konaté, Upamecano, Halstenberg – Demme (81' Cunha), Kampl, Sabizter, Laimer (88' Augustin) – Werner, Poulsen.
Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek (89' Wolf), Weigl, Diallo, Hakimi – Witsel, Delaney – Sancho, Philipp (79' Alcacer), Guerreiro (76' Pulisic) – Götze.

Bramka Witsela w meczu RB Lipsk - Borussia Dortmund:

Materiał oryginalny: Liga niemiecka. Borussia Dortmund wytrzymała presję i pokonała RB Lipsk. Łukasz Piszczek z opaską i asystą [WIDEO] - Gol24