https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Limanowa. Basen miejski ciągle zamknięty. Nie ma ratowników chętnych do pracy

Bartosz Dybała
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne) fot. Paweł Relikowski
Pierwsze wakacyjne upały już za nami, a mieszkańcy i przyjezdni nadal nie mieli okazji pływać w odkrytym basenie miejskim przy ul. Spacerowej 8 w Limanowej.

- W ubiegłym roku korzystaliśmy z niego już w czerwcu. Masa ludzi tutaj przychodziła. Przez trawnik obok basenu trudno było przejść - wspomina pani Edyta, mieszkanka Limanowej, która pływać przychodziła ze swoimi synami, Kamilem (5 lat) i Kacprem (7 lat). Przyznaje, że teraz również chętnie spędzaliby wolny czas na otwartym basenie. - Poprzednio jedynym minusem było to, że wodę w basenie zmieniano zbyt rzadko i czasami była brudna - dodaje limanowianka.

Nie ma chętnych do pracy
Dlaczego jedyny odkryty basen miejski w Limanowej nadal jest zamknięty? Problemem okazuje się znalezienie do pracy ratownika wodnego. Basen ma 25 m długości. Zgodnie z przepisami w takim przypadku nad bezpieczeństwem pływających powinien czuwać jeden ratownik.

Na swojej stronie internetowej limanowski magistrat już 23 czerwca podał informację, że poszukuje takiej osoby. - Do tej pory nikt się nie zgłosił - twierdzi Wacław Zoń, zastępca burmistrza Limanowej. Zaznacza, że to jedyny powód, dla którego basen jest nieczynny. Przypomina, że osoby, które są zainteresowane taką ofertą, powinny kontaktować się z Miejskim Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Limanowej, dostępnym pod numerami telefonów: 18 337 24 91 lub 503 175 304.

Otwarcie może w sierpniu
O pomoc w znalezieniu ratownika wodnego magistrat poprosił już Janusza Ruchałę, dyrektora pływalni limanowskiej.
- Z inicjatywy mojej, starosty i Powiatowego Urzędu Pracy jedna z firm w Nowym Targu zorganizowała kurs na ratownika wodnego dla trzech osób. Zakończy się pod koniec lipca. Jeżeli pozytywnie zdadzą testy, zostaną im złożone propozycje pracy na odkrytym basenie - twierdzi Ruchała. Dodaje, że na rynku brakuje ludzi z uprawnieniami ratownika wodnego.

Z kolei Marek Jasiński, instruktor ratownictwa wodnego twierdzi, że problemem są niskie zarobki. - Ratowników nie brakuje, ale stawki, jakie są im proponowane, często są głodowe. Kurs na ratownika wodnego kosztuje około 2500 zł. Później takiej osobie proponuje się np. 1200 miesięcznie - twierdzi.

b Miejsce ratownika na miejskim basenie przy ul. Spacerowej 8 nadal jest puste. - Na rynku brakuje osób z uprawnieniami ratownika wodnego - twierdzi Janusz Ruchała, dyrektor pływalni limanowskiej

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

M
Michal
Jeżeli basen ma 25m to powinno być co najmniej 2 ratowników widocznie autor oraz osoba dająca ogłoszenie o pracy nie zna przepisów prawa. :)
n
ns
to zwykłe nieróbstwo urzędnicze, powinno się natychmiast zwolnic osobę, która się w tak g*****, bezczelny i naiwny sposób tłumaczy !!! mieli na to czas aby taką osobę zatrudnić, dać jej godziwe wynagrodzenie adekwatne do pracy i ryzyka, ponadto wystarczy pojechać do piwnicznej na baseny w weekend i zobaczyć rejestracje KLI gdzie na basenach przychody dzienne sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych !!! ale po co ?? urzędas ma mniej roboty może popić kawę i popierdzieć w stołek !!
l
lol
Trzeba było ją zaprosić na pusty basen i zaproponować skok na główkę.
z
ze wsi
Gorole stamtąd nie umieją pływać. Poza tym, większość siedzi na miotle za granicą, bo się chcą pobudować, a za te 1200 to się wstyd we wsi pokazać
K
KrakMen
poprzewracało.. za siedzącą robotę nadzorując ludzi nie chcą 1200 zeta..?? W Tesco na kasie dają podobnie+ zestaw pampersów na cały dzień aby nie wychodzić do kibelka... a na basenie luzik, jeszcze można się ochłodzić w wodzie ratując topielca...

Wybrane dla Ciebie

Problem z elektrycznymi rowerami. Radni nie przegłosowali rezolucji w tej sprawie

Problem z elektrycznymi rowerami. Radni nie przegłosowali rezolucji w tej sprawie

Luka VAT w Polsce mniejsza niż w 2023 roku. Raport pokazuje dużą zmianę

Luka VAT w Polsce mniejsza niż w 2023 roku. Raport pokazuje dużą zmianę

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska